הסאגה מתחילה שוב: הורים לתלמידים בבית ספר 'אורט' בחולון מתכוננים לצאת שוב למאבק לאחר שהאנטנות על גדר בית הספר שהוסרו לפני כתשעה חודשים, הועברו לצדו השני של המתחם. 

הסרת חלק מהאנטנות | צילום: קובי קואנקס

כזכור, בשנה שעברה ניהלו הורים לתלמידים מבית הספר "אורט" בחולון מאבק ממושך ועיקש על מנת להעביר את האנטנות שמוצבות על גדר בית הספר למקום אחר, בטענה כי הן פולטות קרינה מסכנת חיים.

לאחר שביתות, הפגנות ואיומים בהליכים משפטיים, הודיעו חברות הסלולר כי יסירו את שלושת האנטנות שפונות לבית הספר, אך ההורים לא הסתפקו בכך ודרשו את הסרת התורן עליו יושבות 6 אנטנות נוספות שאינן פונות לכיוון בית הספר, ההורים לא ויתרו ובדצמבר 2018 הסכימו החברות להעביר את כל האנטנות לאחר שעיריית חולון הבטיחה לסייע למצוא להן מקום חלופי.

כעת התגלה כי המקום החלופי הוא למעשה שטח בצדו השני של בית הספר "הודיעו לנו שהאנטנות עוברות ליד מגרש הספורט בו תלמידי אורט מתאמנים מדי יום, זה שטח שקרוב לגן היפני בתוך שכונת נאות יהודית ובעצם אותה אוכלוסייה תמשיך להיות מושפעת מהאנטנות האלו", אומרת תושבת השכונה, "יש תחושה שעושים מאתנו בדיחה, משחקים אתנו מחבואים כמו ילדים קטנים. ככה מתנהלים? בשכונה כבר מדברים על התארגנות למאבק משפטי ואני מקווה שזה יצליח".

מאבק ההורים לפני כתשעה חודשים. צילום: קובי קואנקס

יש לציין, כי למרות הטענות, הצבת האנטנות החדשות חוקית. הסיבה לכך היא שהאנטנות שהוסרו מהגדר של 'אורט' הן אנטנות תורן קרקעיות, ואותן כיום מציבים רק באזורי תעשייה ובמרחק של 120 מטר מאזורי מגורים, אך האנטנה החדשה שתוצב בשכונה היא אנטנה על עמודי חשמל, אשר על פי חוק יש להציבה רק 15 מטר מאזורי מגורים.

את ההורים זה לא כל כך משכנע: "האם אנחנו מרוצים? בטוח שלא, אבל עכשיו זה כנראה יותר מאבק של השכונה ופחות שלנו", אומרת אם לתלמיד מבית הספר, "לצערי אין לנו זכות לומר איפה תוצב האנטנה, זה מאכזב אך זאת המציאות".