צילום: shutterstock

פעילים חברתיים מחולון קידמו בשנים האחרונות מאבק חריף נגד תשלומי הרשות למוסדות החינוך השונים. בין היתר קידם המשמר החברתי שאילתות בנושא במועצה, יזם הפגנות ונטל חלק בדיונים בנושא בוועדות הכנסת. בשנת הלימודים הנוכחית נראה שיותר ויותר הורים מצטרפים למחאה, ועכשיו בבתי הספר מזהירים מפני ההשלכות.

במספר מוסדות חינוך בחולון כבר הודיעו כי יבטלו את הטיולים השנתיים ואף את מסיבות הסיום אם הורים רבים ימשיכו להתעקש שלא לשלם מסיבות עקרוניות, ולא מקושי כלכלי. אחד מאותם בתי ספר הוא תיכון HIT, שתלמידיו קיבלו הודעה כי הטיול השנתי מבוטל.

"הבת שלי חזרה הביתה ואמרתי לה די בחשש שאני מצטערת אבל כנראה הטיול בוטל כי הרבה הורים כמוני לא שילמו, אמרה השבוע אחת האמהות, "היא ממש צחקה לי בפרצוף, ואמרה ‘אמא עזבי אותך שטויות’. האמת שהיא צדקה, ביום ראשון הם יצאו כמו גדולים לטיול במשך ארבעה ימים. מסתבר שכל ההודעות והאיומים על ביטול היו רק ניסיון להפעיל לחץ עד הרגע האחרון".

עם זאת, לא ברור אם בכל בתי הספר ההנהלה תתקפל ברגע האחרון. בבתי ספר 'עתידים', 'נבון' ו'אורט' דיווחו הורים כי גם הם קיבלו הודעות מחברי ועד ההורים כי הטיולים השנתיים נמצאים בסכנה. בשלב זה נעשתה פנייה למשרד החינוך במטרה למצוא פתרון לבעיה. "אני מאמינה שרק מנסים להפחיד אותנו, הם מבינים שהמאבק שלנו צודק ומפחדים מכמות ההורים שהצטרפו אלינו וכמונו מאמינים בחוק חינוך חינם", אמרה אמא אחרת.

מעיריית חולון נמסר: "לא ניתן לקיים טיול שנתי ללא אחוז מסוים של משלמים. מינהל החינוך אינו משלם בעבור טיולים שהם, כאמור, רשות".