רכב פיקוח של עיריית חולון | צילום פרטי

         

תושבי שכונת תל גיבורים קוראים לפיקוח לחדול מחלוקת דוחות בשעות הבוקר המוקדמות. "הם לא נותנים לאנשים הזדמנות לצאת לעבודה בשקט", אומרים שם. "אורבים בכל פינה גם למי שמזיז את הרכב לפני שבע בבוקר".

תושבי השכונה הוותיקה מתלוננים לעתים קרובות על מצוקת החניה באיזור מגוריהם. בין היתר עלו בעבר הצעות להוציא תו חניה לתושבי השכונה בלבד, או להכשיר שטחי כורכר נטושים כחניונים, אך עד שימצא להם פתרון הם מבקשים מהפיקוח העירוני לחדול מחלוקת דוחות בשעות הבוקר המוקדמות על מנת לאפשר חניה על מדרכות אדום־לבן בשעות הלילה.

"אין לנו אופציה אחרת וזה פתרון מקובל בהרבה ערים", טוענת תושבת השכונה. "בתל אביב אף אחד לא ייתן לך דו"ח אם חנית באדום־לבן באיזור עם מצוקת חניה והזזת את הרכב לפני שבע בבוקר. למה לא להתחשב בתושבים? ברור שאף אחד לא עושה את זה מרוע או מעצלנות, לפעמים צריך ללכת מאות מטרים עד שמוצאים חניה, זה לא הגיוני".

בנוסף, טוענים תושבי השכונה כי לא פעם על מנת לרשום דוחות הפקחים מחנים בעצמם את כלי הרכב שלהם באופן לא חוקי ולא מהססים לרשום דו"ח גם כשברור שהחניה נעשתה מבלי לפגוע בתנועה. "באחד הבקרים ראיתי פקח רושם דו"ח לאישה שחנתה במדרכה אפורה", טוענת התושבת.

"כשהיא הסבירה לו שזה מותר הוא אמר לה שהיא מחויבת להשאיר מעבר של לפחות מטר ועשרה ס"מ למעבר על המדרכה, אבל המדרכה כל כך צרה, בקושי חצי מטר, אז איך הוא ציפה שהיא תשאיר מעבר? זאת היתה אישה עם ילד קטן, כולה לחוצה לצאת לעבודה והוא פשוט לא התחשב בה.

"הכי גרוע היה שכאשר המשכתי ללכת הבנתי שהרכב של הפקח חונה בצורה עקומה על מדרכה אדום־לבן בצומת הרחובות המצודה והפרדס. למה לו מותר ולה אסור? אני בטוחה שאם היו שואלים אותו הוא היה משיב שלא מצא חניה אחרת, כי כמו כולם גם הם רואים שאין חניות בשכונה".

עיריית חולון מסרה בתגובה: "הפיקוח אינו אוכף בשעות הלילה ובשעות הבוקר אינו יוזם אכיפה לפני 7.30. החל משעה זו, שבה ילדים והורים הולכים למוסדות החינוך, מתבצעת אכיפה כנגד כלי רכב שחונים בניגוד לחוק. כאשר מקבלים קריאות מוקד, הפיקוח מגיע בכל שעה לאכוף. יחד עם זאת, המדיניות העירונית היא לגלות התחשבות בתושבים".