חג הפורים נמצא ממש מעבר לפינה. את התחפושות נלבש רק בעוד כחודש, אך ילדי חולון לא מפספסים סיבה למסיבה וקולות הנפצים כבר מהדהדים ברחובות העיר.

המחשה: shutterstock
בעבר התקיים קמפיין ארצי נגד נפצים, בטענה שהם מעלים את רמת החרדה של הסובלים מהלם קרב. אך נראה כי לא רק בני האדם סובלים מהרעש הפתאומי והמבהיל של הנפצים, אלא גם חברם הטוב ביותר.

בימים אלו חלה עלייה משמעותית במספר הפונים לווטרינרים בטענה כי כלביהם סובלים מחרדה והתנהגות חשודה, ככל הנראה עקב שמיעת קולות נפץ של אקדחי משחק שנמכרים ברחבי העיר.

הווטרינר גיורא היימן מחולון רגיל לתופעה שחוזרת על עצמה בכל שנה, אך הפעם הוא קורא לציבור להקדים תרופה למכה. "ראשית חשוב לציין כי כלב שסובל מחרדה עקב נפצים ככל הנראה יחווה את זה בכל שנה מחדש, ולכן מוטב להקדים תרופה למכה ולהעניק טיפול מונע בימי החג.

ד"ר הימן ומטופל מסוג פאג. להקדים תרופה למכה | צילום פרטי

"כשבעלי חיים נמצאים בטבע הם לא נבהלים מרעשי רעם או קולות חריגים כי הם רגילים לשמוע אותם. אך כשמדובר בחיית מחמד כמו כלב, שלעתים קרובות מתגוררת בבית, הרי שרמת החרדה שלהם עולה כיוון שהם אינם רגילים לרעש הזה. החרדה באה לידי ביטוי ביללות, חוסר תיאבון, ותסמינים שונים שמקשים על הכלב".

אז מה אפשר לעשות חוץ מלצעוק על ילדי השכנים? "לצערי מניסיון התרופות הטבעיות הנמצאות בשוק מסייעות באופן חלקי ולעתים כלל לא", מסביר ד"ר היימן. "אנחנו ממליצים לתת תרופת הרגעה במרשם ובמינון נמוך, כמובן בהמלצת וטרינר ובליווי מקצועי".