ראש עיריית חולון, מוטי ששון, לקח חלק במסורת להנצחת השואה של עמותת 'שם ונר' שמנציחה שמות של נספים בשואה באמצעות כל מי שמעוניין להדליק נר זיכרון לזכרם.

ששון מדליק נר לזכרו של מורגנשטרן | צילום: עיריית חולון

ששון בחר להדליק נר לזכרו של אדם מרתק שרבים אינם מכירים - ראש העירייה לשעבר של זגייז', שבמחוז לודז' בפולין, אברהם מורגנשטרן. אברהם ז"ל היה חלק מקהילה יהודית שמנתה כ-5,000 איש, והיוותה כרבע מתושבי זגייז'.

"אני נרגש מאוד לקחת חלק במסורת המבורכת של עמותת 'שם ונר', ולהנציח את זכרו של ראש עירייה יהודי שנספה בשואה רק בשל מוצאו. אני מזמין את הציבור להצטרף אליי וביחד לזכור ולעולם לא לשכוח", אמר ששון.

עמותת 'שם ונר' הפועלת להנצחת זיכרון השואה לדורות הבאים בדרך מקורית ואישית, קוראת למשפחות הנספים ולכלל הציבור הישראלי להנציח בכל יום שואה את זכר נספי השואה, באופן מיוחד המבליט את הסיפור האישי של הנספה ומציין את שמו, גילו, עיר מגוריו או כל פרט אחר שידוע עליו באמצעות יצירת נר זיכרון אישי.  

ניתן לפנות להנהלת העמותה באתר הייעודי ולקבל נר הנצחה אישי במחיר עלות של 1.20 שקל או להוריד תוית ללא עלות מאתר האינטרנט.

עמותת 'שם ונר' בחרה להנציח את שמות הנספים על גבי נרות נשמה, כל שם בנפרד. על בית הנר, קיימת מדבקה הכוללת את פרטי הנספה וכן קוד הניתן לסריקה ,זאת במטרה להכיר את סיפורו  האישי מקרוב. עד כה העלתה העמותה כ-110 אלף שמות וסיפורים.

לינק לאתר למיינט: www.shemvener.org.il