לפני כשנתיים עבר בית הספר הדמוקרטי שבשכונת ג'סי כהן מהפך, שמו הוחלף לבית ספר 'יחד' ותלמידי בית הספר מכיתות א'-ט' השתלבו בכיתות רב־גילאיות, שחולקו לפי חטיבות (ב'-ג', ד'- ו' ו־ז' עד ט'). עכשיו הוחלט במינהל החינוך לסגור את הרישום למוסד.

 בית ספר יחד. אכזבה בקרב ההורים | צילום: קובי קואנקס
בית הספר עבד על פי שיטה שבה כל תלמיד למד מיומנות יסוד על פי תוכנית אישית, כאשר הוא החליט מתי לעבור ממקצוע למקצוע בלמידה עצמאית.

תלמידים חזקים סייעו לתלמידים חלשים במסגרת הלמידה שלא חולקה לשיעורים אלא ל'גושי זמן', כאשר בכל כיתה מלמדים שני מורים במקביל, ובסיום השנה, במקום מבחנים, מגישים התלמידים פרויקטים.
על כל השינוי הזה ניצח המנהל יריב יערי.

תחילה נראה כי בית הספר הצליח לפרוח והפידבקים החיוביים מהתלמידים וההורים הראו כי המהפכה יוצרת שינוי, אך בחודש דצמבר השנה יערי עזב ותוך זמן קצר התברר כי רק מעט תלמידים משכבת ו' מתכננים להמשיך לחטיבה. עקב מיעוט נרשמים התקבלה החלטה במינהל החינוך לסגור את שכבת כיתת ז' בבית הספר.

יערי. עזיבה שהביאה שינוי | צילום: קובי קואנקס

בשלב זה נראה כי בית הספר היסודי ימשיך לפעול במתכונת רגילה, וכך גם שכבות ח' - ט', שהחטיבה תמשיך לפעול עבורם עד שישתלבו בתיכונים אחרים בעיר.

יש לציין כי בית ספר 'יחד' הוא בין בתי הספר הבודדים שבהם עדיין לומדים תלמידי יסודי וחטיבה יחד. במקום מתקיים יום לימודים ארוך עד השעה 15:30 ומרבית הלומדים בו הם תושבי שכונת ג'סי כהן וילדי עולים חדשים.

ועד ההורים התנגד למהלך ואף פנה בנושא למנכ"ל העירייה, יוסי סילמן, אם כי בשלב זה נראה כי ההחלטה סופית. "עם כל הכאב אולי עדיף ככה", אומר גורם במינהל החינוך. "הם עדיין לא מבינים אבל ילד בחטיבה יצליח יותר אם הוא בבית ספר שש שנתי, מאשר אם הוא לומד עם ילדים בני שבע".