אמנון ארץ קדושה (צילום: פרטי)

עיריית חולון אישרה את מינויו של אמנון ארץ קדושה לתפקיד גזבר העיר. המינוי אושר על רקע התנגדויות למהלך שצצו מאז פוטר חבר מועצת העיר ויו"ר האופוזיציה, שי קינן מתפקידו כחבר בוועדה למינוי בכירים במועצה.

קינן טען כי הדבר נעשה על מנת למנוע ממנו להשתתף בוועדה למינוי הגזבר החדש והיועצת המשפטית של עיריית חולון, עו"ד יונת דיין, לא הכחישה ואף הסבירה כי הדבר נעשה כיוון שקינן הציג עמדה נגד אחד המועמדים מחוץ להליך הראיון הרשמי וככל הנראה במטרה להכתים את שמו.

קינן מצידו אמר כי מדובר במועמד אמנון ארץ קדושה המשמש כמנהל אגף ההכנסות בעירייה וכי הדבר נעשה כיוון שארץ קדושה הודה בפניו שהפסיק את גביית הארנונה בחודשיים שקדמו לבחירות על מנת "לרכך" את הציבור טרם הגעתו לקלפי. קינן טען כי יש לו הוכחות לדבר ואף הציג נתונים המראים כי לפני הבחירות המקומיות, בתחילת חודש יולי 2018, הופסקה אכיפת גביית הארנונה בעיר ועם סיום הבחירות, הגבייה חודשה. קינן אף הצהיר כי יש בידוי הוכחות וכי בכוונתו לפנות לערכאות משפטית בנושא. במקביל דרש קינן מארץ קדושה להסיר את מועמדותו.

העירייה בתגובה אמרה כי ארץ קדושה מכחיש מכל וכל את המיוחס לו ומדגיש כי לא נתן הנחייה לעובדיו לעצור את אכיפת הגבייה. עוד ציינו בעירייה כי העובדות הן שאחוז גביית הארנונה והתשלומים האחרים בעיריית חולון הוא מהגבוה בארץ, אם לא הגבוה ביותר, ולראייה, שנת 2018 הסתיימה בכ-96 אחוזי גבייה מהשוטף (בדומה לשנתיים שקדמו לה) ובמהלכה נגבו כ-23.5 מיליון שקל יותר משנה קודם לכן, וזאת על אף היותה שנת בחירות. בעירייה הבהירו כי מדי שנה ובמשך שנים רבות, לא מקיימת העירייה הליכי אכיפת גבייה מחמירים לפני תקופת החגים (דוגמת עיקולי בנקים ומשכורות, ניתוקי מים שהיו נעשים בעבר ועוד) וזאת מתוך התחשבות הומניטארית בתושבים.
 
עם זאת, הליך המכרז המשיך כרגיל ואתמול (שני) הודיעה העירייה על מינויו של ארץ קדושה, שיחליף את הגזבר יצחק וידובסקי שפרש לפני כחצי שנה.

ארץ קדושה משמש בשש השנים האחרונות כסגן הגזבר ומנהל אגף ההכנסות והארנונה בעירייה. אמנון ארץ קדושה נבחר מבין 17 מועמדים, שרואיינו על ידי חברי הוועדה, ולאחר ששלחה 4 מתוכם למבחנים. מעיריית חולון נמסר כי ההחלטה התקבלה פה אחד והיא טעונה את אישור מועצת העיר שתתכנס ביום רביעי הקרוב, יש להניח כי בישיבה ינסה קינן לעצור את המהלך.