ששון וזברלו בימים אחרים | צילום: קובי קואנקס

    

במשך שלוש קדנציות רצופות נחשבה סיעת ש"ס בחולון לחברה נאמנה ובטוחה בקואליציה של ראש העירייה מוטי ששון. אז מה עומד מאחורי הנטייה של היו"ר חיים זברלו וחבריו, בשבועות האחרונים, להקשיח עמדות מול ששון, עד כדי איום בפרישה לאופוזיציה?

זברלו הוא סגן ראש העירייה בשכר כבר 15 שנה. בנוסף, זברלו וששון מקורבים ברמה האישית, נפגשים באירועים משפחתיים וששון אף מתארח בביתו של זברלו בערבי שבת. אז מדוע היחסים בין השניים עלו על שרטון? כנראה שהם לא.
על פי הגרסה הרשמית, סיעת ש"ס בעיר חולון דורשת להגדיל את תקציבי הדת והחינוך התורני ועוד מספר דברים הקשורים בציבור בוחריה. תקציבים אלה עומדים היום על 2 מיליון שקל, ונראה שהרצון להגדיל את המסגרת מספיק כדי לזעזע את הברית עם ששון.

בנוסף, נראה כי הבחירות הארציות משפיעות גם על המועצה המקומית. המפלגות הארציות בוחנות את השלוחות השונות שלהן, בין היתר על מנת לאמוד מספר בוחרים וליצור רשימת הישגים. כנראה שנבחרי המפלגה הארצית בש"ס לא מספיק מרוצים מהפעילות של הסיעה המקומית בחולון ועל כן מופעל עליה לחץ להיכנס למועצה עם הישגים שבהם יוכלו לנפנף מול עיני הבוחרים מערים אחרות.

אז מדוע ש"ס לא פועלת על מנת לסגור את העניין בחדרי חדרים? על פי מקורות במועצה, ההדלפה מגיעה דווקא מהכיוון של מקורבים לששון. "ראש העירייה לא מוכן להיכנע לסחטנות, הוא רוצה להבהיר לש"ס שאם הם יתעקשו על דרישות לא ריאליות הוא לא יענה להם, ולא יחשוש לפנות לסיעות שישבו בעבר באופוזיציה. זו כנראה גם הדרך שלו לאותת לחברי אופוזיציה שכלום עוד לא סגור ושמי שיישר עמו קו מוזמן לשבת בקואליציה".

חיים זברלו מסר בתגובה: "אין שום קשר לבחירות הארציות. ש"ס הארצית לא זקוקה לזברלו. יש מו"מ והגיע הזמן שילד חרדי יקבל מה שילד חילוני מקבל בחולון. אני חבר טוב של מוטי, אבל צריך לעשות הפרדה. לכן יש אפשרות שאשב באופוזיציה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "אנו משקיעים בכל מוסדות החינוך, לרבות התלמידים הדתיים. המו"מ עם סיעות במועצה נמשך".