בשבוע שעבר פרסמה עיריית חולון את שמות האמנים שיופיעו בעיר במסגרת חגיגות יום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל, וביניהם שמות מוכרים ואהובים שללא ספק יעשו המון שמח במהלך ערב החג, אך ספק אם תמשיכו לחייך כשתראו את החשבונית שהם משאירים אחריהם.

ליאור נרקיס. מתאים בול לאווירה | צילום: ירון ברנר

הכוכב הגדול של חולון השנה הוא הזמר ליאור נרקיס, שמככב במקום החמישי ברשימה הארצית של שאני השכר ביום העצמאות עם שכר ממוצע בסך 199 אלף שקל להופעה.

אם אתם דואגים לנרקיס שיאלץ לכתת רגליו בארבע הופעות שונות ברחבי הארץ, נציין כי בנוסף לחולון נרקיס מופיע גם בעיר הסמוכה בת ים ולא יאלץ ללכת רחוק מידי לפני שיוציא חשבונית נוספת.

עוד לפני תופיע הזמרת הצעירה אגם בוחבוט, שגובה על פי פרסומים 59 אלף שקל להופעה, אחריה יופיע הפרויקט של רביבו, שמחיר הופעתם מוערכת ב-90 אלף שקל.

מיד אחרי ליאור נרקיס, יופיע הdj סקאזי שגובה 45 אלף שקל להופעה. מלבדם יופיעו גם אביהו מדינה, בן זיני וטיילור ולהקת טיפקס, ששכרם יחד מוערך בכ-50 אלף שקל.

גם הם באים. טיפקס | צילום: שאול גולן

לאור הסכומים הגבוהים שנגבים בחולון ובכל הארץ, אין פלא כי שר הפנים אריה דרעי פרסם כי הוא מתכוון לקדם מהלך להגבלת משכורות האמנים ביום העצמאות ל-70 אלף שקל בלבד.

"לתושבי הרשויות המקומיות יש את הזכות ליהנות מהופעות איכותיות במחיר שפוי", הסביר השר. "לא על חשבון שירותים חיוניים אחרים. אין סיבה שרשויות מוחלשות ישלמו סכומי עתק לזמרים ביום העצמאות מעל ומעבר ליכולות שלהן. הדבר מוביל לגירעונות כבדים לחלק מהרשויות" הסביר דרעי את המהלך.

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "חולון תשלם לכל האמנים שיופיעו בעיר בערב יום העצמאות כ-430 אלף שקל פלוס מע"מ, מתוכם כ-100 אלף שקל לליאור נרקיס".