הבניין, השבוע. "מאוד מתסכל" | צילום: קובי קואנקס

       
בעלי דירות בבניין מגורים ברחוב גבעת התחמושת בשכונת קריית שרת בחולון טוענים כי הקבלן האחראי על ביצוע עבודות ההתחדשות במסגרת תמ"א 38 בשטח הבניין שלהם מאחר מאוד בהשלמת הפרויקט. "העיכוב גורם לנו עוגמת נפש ומסכן דיירים ועוברי אורח".

מדובר בבניין מספר 4 ברחוב, שהעבודות בשטחו החלו לפני כשנה וחצי, אז התחייב לכאורה הקבלן, בהסכם שחתם מול בעלי הדירות, כי הדירות המחודשות והבניין כולו יימסרו לידיהם בסוף חודש דצמבר 2017. לדברי הדיירים, מאז הם ממתינים לסיום העבודות ואם להתחשב במצב הבניין בימים אלה - נראה כי יחלפו עוד שבועות, אם לא יותר מכך, עד שיסתיימו העבודות.

מי שסובלים מהמצב הנוכחי הם כעשרה מדיירי הבניין, בעלי דירות המתגוררים באתר בנייה מזה תקופה ארוכה ומספר דיירים חדשים, שרכשו דירות חדשות שנבנו בבניין במסגרת התהליך.

נטלי אלוף, שמשפחתה רכשה דירה חדשה בפרויקט מספרת על התסכול הרב שחווים הדיירים וכל מי שמעורב בסיפור. "רכשנו דירה בבניין ולפי החוזה מול היזם היינו אמורים לקבל אותה ב־30 ביוני השנה, אבל כמובן שזה עוד לא קרה".

משפחת אלוף, כמו משפחות אחרות שרכשו דירות חדשות, נאלצות כבר מספר חודשים לשלם שכירות במקביל למשכנתא עליה התחייבו ולדבריהם כלל לא ברור להם מתי תסתיים העבודה בבניין. "הקבלן, רפאל דדוש, שמבצע עוד פרויקטים בעיר, לא זמין", טוענת אלוף. "ומי שמעורב בפרויקט לא תמיד מגיב להודעות שלנו הרוכשים ושל הדיירים וזה מטריד מאוד.

בעלי דירות בבניין, המחכים כבר תקופה ארוכה שיהיה מוכן, טוענים גם לליקויי בטיחות בהליך הבנייה. "יש חוטי חשמל חשופים וכבלים משתלשלים מהתקרה והקירות וזו סכנת נפשות", אומרת אתי זיתוני, בעלת דירה בבניין. "העובדה שאנשים מחכים כבר עשרה חודשים מטרידה ועצובה אבל מטריד לא פחות מצב הבניין, שעומד כמו אתר בנייה ובכלל לא ברור מתי נראה את הסוף וזה מאוד מתסכל אותנו".

היזם, רפאל דדוש, מסר השבוע בתגובה לדברי הדיירים: "אנחנו קרובים להוצאת טופס 4 ועם זה נגרמים לנו נזקים גדולים עם דיירים קיימים שגרים בבניין הזה. הנושא בטיפול".