העובדים בכנס כולנו | צילום: מטה המאבק

נציגות עובדי התרבות בחולון, המאוגדים על ידי כוח לעובדים, התפרצו לכנס של מפלגת "כולנו" בעיר. כל זאת במחאה על הסחבת באישור ההסכם הקיבוצי מול משרד האוצר.

כזכור, העובדים מאוגדים כבר כשנתיים. לפני כשנה הסתיים מו"מ ארוך ומייגע מול הנהלת החברה שבסיומו הושגו הבנות לגבי טיוטת הסכם קיבוצי שהאוצר סירב לאשר.

לפני מספר חודשים, העירייה אף העבירה פה אחד את התקציב הדרוש למימוש ההסכם וראש העירייה מוטי ששון אף סיפר כי חרף מאמציו טרם קיבל תשובות מהאוצר.

מנגד, באוצר טענו כי החברה העבירה את טיוטת ההסכם ללא שיתוף פעולה עם אגף השכר והסכמי עבודה, ללא קבלת אישור למסגרת עלות משא ומתן כפי שנדרש ועל כן יש לבחון את עלותו על מנת לשמור על הקופה הציבורית.

אתמול (רביעי) התקיים באולמי קאסיה בחולון כנס תמיכה במפלגת 'כולנו', בראשות שר האוצר משה כחלון. בכנס נכח כחלון עצמו, כמו גם שר הכלכלה אלי כהן, תושב העיר חולון.  זמן קצר לאחר שכחלון עלה לבמה התפרצו נציגות ועד העובדים לדבריו ומחו כנגד הסחבת שנוקט משרד האוצר בעניינם.

צפו (צילום: מטה המאבק):  

"יותר מעשרה חודשים אנחנו מחכים שמשרד האוצר יאשר את ההסכם שלנו. אפילו ראש העירייה מוטי ששון ניסה לדבר איתם וזכה להתעלמות גורפת. איזו מן התנהלות זו?", צעקה לעברו אחת הנציגות. בתגובה, אמר כחלון לעובדות כי אם זה אכן הסטטוס, הוא ידאג לחתום על ההסכם קיבוצי עימם.

מהקואליציה הארצית להעסקה ישירה, התומכת במאבק עובדי התרבות בעיר נמסר: "ההסכם הקיבוצי אמנם לא מעגן העסקה ישירה של עובדי התרבות, אבל היא צעד ראשון בדרך לתנאי העסקה הוגנים. זה המינימום שחייבים לעשות עבור העובדים".