כוח התראה | צילום ארכיון: קובי קואנקס

שיתוף פעולה בין עיריית חולון לחברת 'וויז' מאפשר לתושבי העיר, החל משבוע שעבר, להתעדכן בשעות הפעילות של משאיות איסוף האשפה בעיר.

בשבועות האחרונים עמלו אנשי מערך המידע והתקשוב של העירייה על הזנת הנתונים וציוד משאיות איסוף האשפה באמצעים טכנולוגיים שבעזרתם ניתן לעקוב אחריהן.

לדברי גורמים בעירייה, ההחלטה לנקוט בצעד זה התקבלה לאחר שבחודשים האחרונים הגיעו למוקד העירוני מאות רבות של תלונות של תושבי עיר שזעמו על כך שנתקעו בפקקים מאחורי משאיות איסוף האשפה.

עיקר הטענות שהושמעו היו בנוגע לשעת איסוף האשפה, בין שבע לתשע בבוקר, שעות עומס. הפתרון שמציעה העירייה אמור לחסוך מתושבי העיר את הפקקים, באמצעות שימוש ב'וויז'.

מי שיפעילו את היישום כשיצאו לדרכם, יוכלו להבחין בסימן משאית ירוקה המופיע על המפה - המסמן היכן נמצאת משאית פינוי האשפה. נהגים שירצו להימנע מעומס תנועה או פקק שגורמות המשאיות, יוכלו לבחור בנתיב נסיעה חלופי, נטול משאיות.

"זאת מהפכה של ממש שעשויה להקל מאוד על הנהגים", אומרים בעירייה, "ואנחנו מקווים שהציבור יעשה שימוש בתוספת החדשה".

על אף האופטימיות של העירייה, יש מי שחושבים שהדבר לא בהכרח יסייע לנהגים. "הבעיה הגדולה היא בשעות איסוף האשפה ולדעת היכן המשאיות נמצאות יפתור חלק מהבעיה לחלק מהנהגים", אומר רענן בן פורת, תושב העיר. "כדאי שבמקביל לזה יעבירו לפחות חלק ממשאיות איסוף האשפה לפעול בשעות מאוחרות יותר ביום".