הכיכר. הגיע הזמן | צילום: קובי קואנקס
עיריית חולון הודיעה על התחלת עבודות תשתית ופיתוח בכיכר סטרומה, במסגרתן תשודרג מערכת הניקוז שתקלוט את מי הגשמים, שייאגרו מסביב לכיכר. גם הכיכר עצמה תשופץ, אחרי שזכתה במעמד של 'אתר שימור היסטורי', ויותקן בה קו תאורה חדש שיכלול עמודי תאורה וגופי תאורה בטכנולוגיית לד.

בנוסף, תותאם הכיכר לשימוש של בני כל הגילים ותחולק לארבעה מקטעים שבהם שימושים שונים. בכיכר יוצבו שולחנות גבוהים וכיסאות בר, שולחנות שש־בש ומדשאות קטנות למשחקי ילדים. הספסלים הקיימים בכיכר יועתקו לשדרות דב הוז, ובמקומם יוצבו ספסלים חדשים והמזרקה שבכיכר תפורק. גם האנדרטה שמוצבת בכיכר תטופל ותוקם במת טקסים ייעודית. משך העבודות הצפוי הוא כארבעה חודשים ובמהלכן לא תתאפשר כניסת הולכי רגל למקום. תנועת כלי הרכב בכיכר תימשך כסדרה בשלב זה.

למרות המטרד, הרעש והירידה הצפויה במספר הלקוחות, בעלי העסקים סביב הכיכר קיבלו את הבשורה בשמחה והביעו תקווה כי השיפוצים ישפרו את מצב העסקים באיזור. עם זאת הם מבקשים מהעירייה לנצל את עבודות התשתית למציאת פתרון לבעיית אורחים לא רצויים - שתיינים שהפכו למטרד בשעות הערב ובסופי השבוע.

בעירייה מרגיעים | צילום: קובי קואנקס

"יש הרבה אדניות פרחים ריקות שמשמשות כספסלים לשיכורים, אם יוסיפו עוד ספסלים זה רק יחמיר את המצב", מספר בעל עסק סמוך לכיכר. "בשעות הערב ממש מפחיד לעבור שם. חייבים למגר את התופעה. לא יודע אם צריך להגביר את הפיקוח או להגביל את מכירת האלכוהול, אבל חייבים לחשוב על משהו". עם זאת, בעלי העסקים מבהירים כי הם מברכים על השיפוץ.

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "עיקר הפרויקט הינו שיפור הניקוז בכיכר כך שלא ברור על מה בדיוק מלינים הסוחרים. גם היום אוכף הפיקוח העירוני בצורה יזומה את נושא המפגעים בכיכר באופן קבוע וגם לאחר השיפודץ תימשך האכיפה".