אגסי עם אמו, לנגר. "רק לתמוך בו ולהיות שם בשבילו" | מתוך הסרט

בשבוע שעבר הוקרן לראשונה ב'מדיטק' הסרט 'יונתן אגסי הציל אותי', סרט דוקומנטרי שמתעד את קורותיו של אחד מכוכבי הפורנו הגאה הגדולים בעולם, יונתן אגסי, שנולד בחולון וחולק את חייו בין ברלין לישראל.

הסרט מעניק מבט נדיר על עולם הפורנו והליווי, מתעד את אגסי ברגעי שפל כמכור לקריסטל מת' וחושף מערכת יחסים אמיצה וייחודית בין אגסי לאמו, אנה לנגר, שמתגוררת בחולון עד היום.

"נולדתי בחולון ועברתי כאן מבית ספר לבית ספר", משחזר אגסי. "הייתי ילד מאוד נשי ועדין שמעדיף להסתובב עם בנות וחטפתי הרבה מכות וקללות. תמיד היו לי בעיות במסגרות חינוך וכילד בחולון ספגתי המון דברים שליליים אבל לא כך אני רואה את העיר היום.

"להיפך, מבחינתי לחזור לכאן זה סוג של סגירת מעגל ואולי מישהו מהאנשים האלו יראה את הסרט ויבין שהדברים קצת אחרת ושגם כילדים צריך לקבל אחרים".

גם לנגר, שצפתה בסרט מאות פעמים ומשוחחת עם הקהל אחרי כל הקרנה יחד עם בנה. "ידעתי שהדרך היחידה שלי לא לאבד אותו היא לקבל אותו וזה גם עזר לשאר בני המשפחה לקבל אותו. למרות זאת, יש המון סצנות שהיה לי קשה לראות בסרט".

אגסי מספר שהיום הוא נמצא בתהליך השלמה. "אני נהנה לנרמל את החיים שלי. החשיפה כיפית אבל אני נהנה גם מהשגרה. יש לי הרבה חלומות ובינתיים אני מסתפק בעובדה שהצלחתי להעניק הצצה לעולם הפורנו והזנות מזווית שונה, בצורה שלדעתי מנפצת סטיגמות ודעות קדומות, שיכולה לתרום לאחרים".

- הקרנה נוספת תתקיים ב־27 בפברואר ב'סינמטק חולון'.