בן דויד. "אנחנו לא כפופים למשרד החינוך" | צילום: פרטי

את שנת תשע"ט בת אל בן דויד לא תשכח כל כך מהר. לאחר שנבחרה לתפקיד יו"ר ועד ההורים בחולון, היא נגררה למאבק עם המנהיגות הוותיקה, אבל אל שנת תש"פ היא מגיעה כשרוב בתי הספר מאוגדים תחת הנהגתה. "מהיום הראשון הגישה שלי היתה שאני סנגור להורים", היא אומרת. "התפקיד שלי הוא לתמוך בכל יו"ר בית ספרי, אך גם להבין שיש לו אוטונומיה בבית הספר שלו".

כיצד שומרים על הרמוניה בין עשרות יו"רים שונים בעיר כל כך גדולה?

"אין אצלנו מלחמות, אני לא דיקטטורית, התפקיד שלי הוא לתת תמיכה ליו"רים. כשיש מחלוקת בין יו"ר להורים או הנהלת בית הספר אני נכנסת ומנסה לגשר, אבל תמיד שומרת על כבודו של היו"ר. כשעלה הדיון סביב קרן קרב עשינו סקר בין כל היו"רים ושאלנו מה הם מעדיפים, לבטל את התוכנית? להוריד שעה? או להוסיף שעה בעלות של 30 שקל? לקחנו בחשבון שמדובר בתוכנית שהעירייה משקיעה בה חמישה וחצי מיליון שקל ושאם נבטל אותה נאבד את התקציב, אבל רצינו לדעת מה ההורים רוצים.

אני יודעת לדבר ולשכנע, אבל במצבים כאלו אני בוחרת לתת לכל אחד לעשות את החשבון שלו. לשמחתי הרוב המוחלט בחר להוסיף 30 שקל עבור שעה. אני באמת מאמינה שלקבל שלושה חוגים בעלות כל כך צנועה זה קודם כל עבור השכבות החלשות".

עם אישור חוזר מנכ"ל החדש של משרד החינוך בפתיחת שנת הלימודים, בן דויד מבינה כי להנהגת ההורים ממתין אתגר מורכב. "יש שם המון גזירות קשות להנהגות, כי החוזר החדש נותן מקום למנהל בנושא ההנהגה, יש לו המון השפעה וזה לא היה ככה בעבר. רוצים לתת למנהל אפשרות להדיח יו"ר ולאסור על יו"ר להיות בתפקיד יותר משלוש שנים.

בישיבה בהולה של ההנהגה הארצית אמרתי את דעתי, ההנהגה לא כפופה למשרד החינוך, רק הנהלת בית הספר מחויבת לחוזר מנכ"ל. אוציא בקרוב הודעה רשמית שהנהגת ההורים העירונית לא מחויבת להחלטות החדשות ונמשיך להתנהל כרגיל".