מוטי ששון ומנהל האגף לגנים ונוף אליאב חתוכה מקבלים את דגל היופי | צילום: יעל מש

העיר חולון הוכרזה אתמול (ראשון) כעיר היפה ביותר בישראל, במסגרת זכייתה ב"דגל היופי" בתחרות "קריה יפה ומקיימת בישראל יפה" 2019 לערים גדולות.

כ-110 ערים וישובים העמידו את עצמם השנה לבחינה בתחרות שבודקת את מכלול השירותים והתשתיות העירוניות, שמעניקה הרשות המקומית לתושבים, בדגש על תחומי הקיימות ואיכות החיים במרחב האורבני.

במשך מספר חודשים סייר צוות השיפוט של המועצה לישראל יפה ברשויות המתמודדות ובדק מגוון פרמטרים – החל מניקיון העיר, דרך מתקנים לרווחת הציבור, תחזוקת מבני ציבור ועד פארקים וריאות ירוקות.

בסיכום הנקודות גרפה חולון את מלוא הניקוד, גברה על מתחרותיה ונבחרה למקום הראשון. אין זו פעם ראשונה שחולון זוכה בתואר. גם בשנים 2000, 2006 ו- 2013 הוענק לה "דגל היופי" הנכסף, ולראשונה זוכה עיר בישראל בתואר זה ארבע פעמים.

בעירייה מדווחים שבמסגרת התחרות התרשם צוות השיפוט שסייר בעיר בעיקר מפעילויות יוצאות דופן שהעירייה מבצעת בתחומי איכות הסביבה, כגון: עיר ידידותית לאזרחים ותיקים, שוק "קח תן", פעילויות מיחזור רבות בעיר ועוד. בנוסף הצוות התרשם מהמעורבות בפעילויות למען הקהילה של עובדי העירייה

וזאת בנוסף על שמירה שוטפת של טיפוח וניקיון העיר. כמו כן, צוינה לטובה מעורבותו האישית והאכפתיות שמגלה ראש העירייה, מוטי ששון, ובמיוחד התייחסותו לדור הצעיר בעיר. 

עוד ציינו בעירייה כי בחולון ניתן דגש רב על איכות חיים גבוהה בכל תחומי החיים, כאשר תשומת לב מיוחדת מושקעת בטיפוח חזות העיר, בניקיון, בעיצוב ובאסתטיקה וכן בהרחבת הריאות הירוקות. שמם של הגנים המיוחדים כמו גני סיפור, גן הקקטוסים והגן היפני כבר יצאו למרחוק וברחבי העיר פזורים עשרות פסלים סביבתיים של מיטב היוצרים בארץ, המעשירים את חזותה.

ראש העירייה חולון, מוטי ששון, הודה לצוות השיפוט על בחירתו ושיבח את ראשי המועצה לישראל יפה על קיום התחרות, המעודדת את ערי ישראל לשפר את חזותן למען התושבים.

ששון: "כבוד גדול הוא לעיר חולון להיות העיר הראשונה אשר זוכה בפעם הרביעית ב"דגל היופי". תפקיד ראשי הערים  לשמור על פיתוח מתמשך ותחזוקה ראויה של המרחב הציבורי ובד בבד להטמיע בקרב הדור הצעיר את המודעות לנושא באמצעות מערכות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי".