נתב"ג. המבצע סוכל | צילום ארכיון: יאיר שגיא


שני תושבי חולון ניסו להתל בבודקי מעבר הגבול בנמל התעופה בן גוריון בישראל וכך להכניס לישראל אזרחית לא חוקית, שהגיעה יחד עימם מגיאורגיה.

השלושה נעצרו על ידי משטרת הגבולות לאחר שהתברר שתלונה על אובדן אישור כניסה התברר כמעשה מרמה.

המקרה אירע לפני כחודש, אז יצאו שני תושבי חולון, גברים בשנות ה־50 לחייהם, אל גיאורגיה. שם יצרו השניים קשר עם אישה, תושבת המקום, שהביעה עניין לעבוד בישראל. התפקיד של השניים היה לסייע לה לחצות את הגבול לישראל, על אף שלא היה לה אישור חוקי לכך.

על פי החשד, כאשר הגיעו השלושה לשדה התעופה ואל המעבר הגבול שלפני בדיקת הדרכונים, העבירו השניים את האישור שהיה להם ולאחר מכן העביר אחד מהם את אותה התעודה לאזרחית הלא חוקית, שהמתינה מאחור, וזאת מבלי שאנשי האבטחה הבחינו במעשה.

בשלב הבא נכנס אחד הגברים בשערי האבטחה כשהוא מעביר את ה'גייט פספורט' (אישור מעבר) שהונפק עבורו, כשאחריו מיד עברה המסתננת הלא חוקית שהחזיקה באישור של הגבר השני.

מספר דקות לאחר מכן הגיע הגבר הנוסף והצהיר כי האישור שהחזיק אבד לו. בשלב זה החלה בדיקה של מערך הביטחון בשדה התעופה, כולל סריקה של מצלמות האבטחה, כל אלו גילו את מעשה התרמית.

בשלב זה התבקשו השלושה לסור לחדר הביטחון הצדדי, שם נערך להם תשאול שגילה את מעשה התרמית. בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד שני הגברים, תושבי חולון, בגין קשירת קשר לביצוע עבירה, סיוע לקבלת דבר במרמה וסיוע בכניסה לישראל שלא כחוק.