במהלך החודש הקרוב הפולטיקאים וכלי התקשורת יקחו חלק בקרנבל הבחירות המסורתי שמקיים תיכון בליך ברמת גן, שבמשך מספר עשורים מצליח לעיתים לחזות את תוצאות בחירות האמת. אלדד קפיטולניק שמונה באחרונה למנהל גימנסיית 'הרצוג' בחולון, החליט לייבא את המנהג לעיר. 

מתוך הבחירות בבליך ב-2015 | צילום: מוטי קמחי

קפיטולניק שירת 25 שנים בצה"ל, כאשר בתפקידו האחרון שימש מפקד "שוהם", בית התוכנה ליישומים מבצעיים באגף התקשוב. לאחר פרישתו מהצבא עבר הסבה לתחום החינוך ושימש כמחנך וכמורה לסייבר.

בשלוש השנים האחרונות היה קפיטולניק סגן מנהלת תיכון 'בליך' ברמת גן  בו מתקיימת מסורת רבת שנים של בחירות דמה לפני הבחירות לכנסת.

הבחירות ב'בליך' כבר הפכו לאירוע חובה עבור המתמודדים בכל מערכת בחירות. פוליטיקאים בכירים הגיעו ומגיעים למקום על מנת להציג את המצע שלהם והתלמידים לומדים על המפלגות השונות והמועמדים לראשות הממשלה טרם כניסתם לקלפי שמוצב בבית הספר.

בעבר הצליחו תלמידי "בליך" לצפות את המהפכות בבחירות 77' ובבחירות 92', ותוצאות הדמה שהם מציגים משקפות לרוב הלך הרוח של הבוחרים בישראל.

קפיטולניק. "לשמוע ולקבל החלטה מושכלת" | צילום פרטי

קפיטולניק כאמור החליט להביא את החגיגה הדמוקרטית ל'הרצוג', וכבר שכר חברת הפקה שמארגנת את האירוע שיערך ב-4 במרץ. "הבחירות הן דרך מעולה ללמוד על דמוקרטיה אך גם להכיר תחומים נוספים", מסביר קפיטולניק.

"כשבאתי עם הרעיון גיליתי לשמחתי שכמה מורים, בהובלת גילי עטון ורעי שלמה, התניעו יוזמה יחד שילבנו אירוע ענק וייחודי, 'יום הבוחר' ברוח גמנסיית הרצוג.

"הרעיון הוא לשמוע דעה של אחרים, לקבל החלטה מושכלת אחרי שבוחנים לעומק את המידע וכמובן לקבל את השונה. יש היענות מדהימה בבית הספר, 900 תלמידים יחגגו את הדמוקרטיה, אומנם נעשה זאת על פי המודל של 'בליך' אך זה יקרה בדרך הייחודית של 'הרצוג', שהוא בית ספר מאוד משפחתי וקהילתי. בנושא הבחירות.

בזמן הקצר שהוא בתפקיד קפיטולניק כבר החל לקדם נושאים נוספים, כמו כנסת מגמות מצוינות חדשות ושיתוף פעולה עם בסמ"ח, בית הספר למקצועות המחשב של צה"ל