עוברי אורח שטיילו לאחרונה בחוף ריביירה, אחד מחופי הרחצה המרכזיים של בת ים, הבחינו בסדק גדול בלוח הבטון המרכיב חלק מהטיילת העירונית ודיווחו על כך לעירייה. בדיקה שבוצעה בשטח העלתה כי התלונה מוצדקת, וכי קיים חשש כלשהו שהסדק עלול להתרחב ולגרום לקריסה של חלק זה של הטיילת, שכל תושבי האיזור, כמו גם תושבי חולון, אוהבים לפקוד.

טיילת בת ים| צילום: קובי קואנקס

מדובר על אחד מהקטעים בו חולפת הטיילת מעל חוף הרחצה עצמו, בסמוך מאוד למזח הנכנס אל תוך הים ומשמש מוקד משיכה לאלפי מבקרים מדי שבוע. הקטע בו אותר הסדק נמצא במקום בו מבלים לא מעט מתרחצים, כולל בתקופה זו של השנה – בה מגיעים, במיוחד בימי חורף בהם לא יורדים גשמים, מבקרים אל חוף הים.

ההערכה בעירייה היא כי הסדק הגדול נגרם בגלל שחיקה של הבטון והברזל במשך השנים, בעיקר משום שקטע זה של הטיילת הוקם לפני עשרות שנים. הרוחות מכיוון הים, בשילוב המים והמליחות, גורמים לשחיקה מוגברת, קורוזיה, של חומרי הבנייה, מה שעלול לגרום להיסדקות של בטון וחומרים אחרים.

מצב דומה קיים בכמה בניינים הסמוכים לטיילת שבמהלך השנים נפגעו מאיתני הטבע – דבר הבא לידי ביטוי בקריסה של חלקי בטון וחלודה שאחזה בברזלים שנחשפו בעקבות התפוררות הבטון והטיח.

בעירייה חוששים כי הסדק שנבקע בטיילת בעקבות פגעי מזג האוויר עלול לסכן עוברי אורח ולכן תיבדק בימים הקרובים דרך הפעולה בשטח.

כזכור, לפני מספר חודשים, בתחילת החורף, בעקבות מספר ימים רצופים של גשם, קרס חלק ממצוק הכורכר באזור חוף הסלע – ובעירייה ביצעו עבודות חירום לחיזוק ולמניעה של הישנות מקרים מסוג זה.

במקביל, בעירייה פנו לאחרונה למשרד הפנים בבקשה לקבל סיוע של מיליוני שקלים על מנת לטפל בבעיית מצוק הכורכר. סביר להניח כי כעת, בעקבות גילוי הסדק בטיילת בחוף הריביירה, יגבירו בעירייה את הלחץ לקבלת התקציב המיוחד.

מהעירייה נמסר: "בהתאם לחוות דעת מהנדס מטעם העירייה שערך סיור במקום, אנו עורכים בדיקה לקביעת הסיבות להופעת הסדקים. לאחר קביעת הסיבות להופעת הסדקים, אנו נתקן את המפגע בליווי מהנדס ועל פי הנחיותיו".