המסעדה אחרי השריפה | צילום: קובי קואנקס

שריפה שפרצה לפני כחצי שנה בארון החשמל של מסעדת בלנה שבמתחם ה'מדיטק' גרמה נזק כבד למקום. חוקר שריפות העריך כי מקור השריפה הם מכרסמים שגרמו נזק לכבלי החשמל, תופעה שהפכה לנפוצה באיזור. בעלי המסעדה, האחים אהרון ויגאל נאמני, בעלי ותק של 30 שנה בעולם המסעדנות, החליטו לא לוותר ולאחר שסיימו לטפל בענייני בירוקרטיה וביטוח החליטו לפתוח את המסעדה מחדש ובימים אלה החלו שיפוצים במבנה ההרוס.

"התחלנו לעבוד על המקום, אבל כרגע אין עדיין צפי לפתיחה", סיפר יגאל. "צריך להבין שיש גם מכרז של החברה המפעילה אבל אנחנו מקווים לפתוח את 'בלנה' עם אותו תפריט מוכר ואהוב בסגנון איטלקי. כמובן שבתחום שלנו תמיד יש חידושים אבל זאת היתה מסעדה טובה ואהובה שהצליחה ואין סיבה לשנות את זה".

המדיטק. סגורה לרגל שיפוצים | צילום: קובי קואנקס | צילום

אלא שבעוד במסעדה עובדים במרץ לקראת הפתיחה המחודשת, ספריית המדיטק שבמתחם עדיין סגורה. האש לא הגיעה לספרייה אך היא ספגה נזק קל יחסית של עשן ופיח שעברו דרך מערכת המיזוג. בינתיים הספרניות של המדיטק הועברו לעבוד בספריות אחרות בעיר, אולם ההצגות פעיל אך הספרים נותרו מיותמים.

"לא ברור למה לוקח חצי שנה לטפל בנושא", אומרת עובדת לשעבר במקום. "המסעדה שכמעט נשרפה לחלוטין כבר עומדת לחזור לפעילות וחלל שבכלל לא נפגע מהאש עדיין סגור. זה מוסד ותיק ומכובד בחולון ועצוב לראות אותו סגור כל כך הרבה זמן".

מהחברה למוסדות התרבות בחולון נמסר בתגובה: "לצערנו הספריה ניזוקה ונפגעה קשה מהשריפה כאשר עיקר הנזק הוא לספרים, כמו גם לאודיטוריום ולספריית החומרים. במשך תקופה ארוכה עבד צוות גדול בניקיון יסודי של יותר ממרבע מיליון ספרים שהתמלאו בפיח, זאת במקביל לשיקום מבנה הספרייה ולמערכות רבות אחרות אשר נפגעו והטיפול בהן טרם הסתיים. כל עוד השיקום הספרייה לא הסתיים, אין אישור מהרשויות המוסמכות כיבוי אש, משטרת ישראל והמשרד לאיכות הסביבה להחזירה לפעילות ולאפשר כניסת קהל. אנו מקווים כי העבודות יסתיימו בסוף פברואר ועד אז דאגנו להאריך את  שעות הפתיחה של סניפי הספרייה ברחבי העיר נוסף על פתיחת ספריית בן יהודה שבמרכז העיר גם בשבתות עד להחזרת הספרייה המרכזית לפעילות".