צילום: ברוך הופמן דוברות מד"א

מערכת חורפית אינטנסיבית צפויה להגיע לאזור, והיא תכלול רוחות עזות וגשמים מרובים. בעיריית חולון מדווחים שמאתמול (שלישי) נערכים אגפי העירייה ותאגיד המים והביוב 'מי שקמה' למתן מענים על פי הצורך.

אנשי אגף הפיקוח והשיטור העירוני מתואמים מול משטרת ישראל והם יהוו את ה'עיניים בשטח' לדיווח על תקלות ומפגעים במסגרת סיורים יזומים. אנשי תאגיד 'מי שיקמה' ערוכים לכל מצב, מיקמו ביוביות בשטח ונמצאים בכוננות.

בעירייה מפרסמים מספר הנחיות חשובות לציבור:

אנא ודאו שאדניות או חפצים גדולים הנמצאים על גגות, בחצרות או במרפסות מהודקים ומחוזקים במקומם, המרזבים מנוקים וערוכים לזרימת מים בכמות גדולה ובעת הצורך - דווחו על תקלות ומפגעים. בימים האחרונים הקולטנים בעיר נוקו פעם נוספת וחשוב מאוד שתימנעו מהוצאות גזם וגרוטאות העלולים לעוף ברוחות עזות ולחסום שוב את הקולטנים.

במקרה של שטפונות והצפות אין לרדת לחניונים או לקומות מתחת למפלס הקרקע. בזמן שיטפונות, יש להימנע משימוש במעליות הנמצאות בחניונים, במפלס הקרקע ומתחתיו מחשש להילכדות.

אם מתגוררים בדירה מתחת לפני הקרקע - צאו מיד מהבית ועברו למקומות בטוחים מעל פני אתם הקרקע, שבהם כוחות הביטחון יוכלו להבחין בכם ולסייע במקרה הצורך.

אין לחצות כבישים מוצפים שאין ביכולתנו לאמוד את עומקם.

הכינו סוללות, תאורת חירום וגיבוי למכשירים רגישים, בייחוד לציוד רפואי.

בבניינים רבי-קומות, יש לוודא את תקינות הגנרטור אשר מגבה את החשמל הדרוש להפעלת המעלית ומאפשר ניידות למי שאינו יכול להשתמש במדרגות, גם בעת הפסקת חשמל. בבתים בהם מתגוררים אנשים שזקוקים לסיוע, חשוב להתקין לחצן מצוקה שפועל עם סוללות לגיבוי.

נקו את האבק ממסנני המזגנים, מתנורים וממכשירי החימום, ובדקו את תקינותם.

המוקד העירוני 106 פועל 24 שעות ביממה וערוך לקבל פניות בנושא. במידת הצורך, יתוגבר המוקד במוקדנים נוספים שיפעילו את כונני האגפים ואנשי המקצוע בהתאם לפניות.