רחבת המדיטק | צילום: מערך הכבאות

בסוף חודש מאי האחרון פרצה שריפה במסעדת "בלנה" האיטלקית שבתוך מתחם המדיטק, חוקרי שריפות גילו כי הסיבה לשריפה היו מכרסמים וחולדות שגרמו נזק לארון החשמל של המסעדה. בתחילה המתחם כולו נסגר לפעילות, אך באמצע חודש יוני חזר התיאטרון במקום לפעול, ובחודש יולי אף נערכה קייטנה במבנה. אך לצערם של תושבים רבים, הספרייה עדיין לא חזרה לפעילות.

יש לציין שלמרות החשש לגורל הספרים, הם לא ניזוקו במהלך השריפה, אך לדברי גורמים פנימיים בשבועות שלאחר השריפה היה צורך לבצע מספר פעולות על מנת למנוע נזק בטווח הארוך. כמו ניקוי חומרים רעילים שחדרו למיזוג, ניקוי פיח שהגיע לספרים וכמובן בעיות חשמל חמורות שנגרמו למקום.

עם זאת שואלים תושבים מדוע לאחר תקופה כה ממושכת הספריה טרם חזרה לפעול. "קיץ בחולון בלי מדיטק זה לא קיץ. המקום הזה הוא חלק מחופשת יולי אוגוסט של כל חולוני, ילדים באים לפעילויות, בני נוער משאילים ספרים וכמובן סטודנטים באים ללמוד בתקופת המבחנים ולהיעזר בספרים והאוספים החשובים שיש כאן. ממש חבל שכל הנושא לוקח כל כך הרבה זמן", אומרת תושבת העיר. 

תושבים שנזקקים לשירותי הספריה אף מקשים ואומרים: "אם הבעיה הייתה באיזה קניון מרכזי אז אף אחד לא היה חולם לסגור אותו לכל כך הרבה זמן, ולהפסיד את הלקוחות, עובדה שהסינמה שמניב רווחים כספיים חזרה לפעילות תוך שבועיים, כנראה ככה זה כשלקוחות לא משלמים עבור השרות וחבל שזה כך". 

תגובת הנהלת המדיטק: "עבודות השיקום בעיצומן ובתקופה הקרובה, לאחר השלמת מספר בדיקות מעבדה, נוכל לתת הערכה על מועד משוער של פתיחתה מחדש של הספרייה".