המחשה: shutterstock

            

נושא פינו האשפה בחולון שנוי במחלוקת כבר זמן רב, לאחר מספר שנים שנראה שמערך התברואה בעיר נמצא בקריסה, חל שינוי משמעותי בפינוי האשפה ונראה כי במקומות רבים בעיר מתבצע הפינוי בצורה מסודרת והעיר נראית יותר נקייה.

עם זאת, למציאות החדשה יש ככל הנראה מחיר כבד, כיוון שעל מנת לפנות את האשפה בשעות הבוקר המוקדמות צריכים עובדי התברואה להוציא את הפחים בשעות הלילה המאוחרות, דבר שגורם מטרד רב.

"זה התחיל כבר בחודש מאי", מספרת תושבת ברחוב גרינבוים, "הם גורמים רעש רב כשהם עובדים, מדובר על הוצאת הפחים מחדרי האשפה וגרירתם לכביש לאורך מגרש החנייה כהכנה לריקון הפחים על ידי משאית הזבל בבוקר".

"משום מה מישהו חושב שפעולה כזאת צריכה להיעשות בשעה ארבע לפנות בבוקר, בעבר זה היה ב-4:40. פניתי למוקד ונאמר לי שאני צודקת, שזה לא אמור להיעשות בשעות כאלה ושהתלונה שלי מועברת הלאה למחלקת התברואה. למרות שמאז התלוננתי עוד מספר פעמים במוקד ובמחלקת התברואה, לא חל שינוי.

"חצי שנה מאז הפנייה הראשונה ואף אחד לא טורח לחזור או להתייחס באיזושהי צורה למרות שבכל פעם ביקשו ממני את מספר הטלפון שלי. מדובר על שעות לא הגיוניות שלוש פעמים בשבוע, זה מעיר ומפריע".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "פחים מוצאים החל מהשעה 4:45, שזו השעה המותרת, וזאת על מנת להכין אותם לפינוי לקראת יציאת המשאית לאיסוף אשפה בשעה 6:00.

"המטרה לפנות אשפה מכמה שיותר פחים בעיר עוד לפני שעת הלחץ בכבישים למניעת חסימות תנועה עד כמה שניתן. בחצי השנה האחרונה לא נרשמה אף פנייה מרחוב גרינבוים בנושא הוצאת הפחים ולכן לא ברורה הטענה על התעלמות, כביכול, וזלזול מצד העירייה. הפנייה האחרונה היתה בחודש יוני וכל הפניות בנושא נענו.