בית ספר הראל, השבוע | צילום: קובי קואנקס

ועד ההורים של בית ספר 'הראל' נגד רשת בני עקיבא: לטענת הוועד הרשת ניהלה את כספי ההורים בצורה לא תקינה ונאסר עליה להמשיך לגבות כסף עד לאחר בדיקת רואה חשבון.

לדברי ועד ההורים של בית ספר הראל בחולון, התברר כי רשת בני עקיבא ניהלה את כספי ההורים בצורה הנוגדת את חוזר מנכ"ל משרד החינוך, לפיו אין לאשר חוזר תשלומים לשנה החדשה אם לא נסגרו התשלומים של השנה הקודמת. במקרה של בית ספר הראל, כל נושא התשלומים נמצא בבדיקה חיצונית ומעמיקה של רואה חשבון שמינהל החינוך של העירייה שכר מטעמו, מחשש כי כספי ההורים בשנים שעברו לא נוהלו כשורה. על כן, לטענת הוועד, לא ניתן לאשר גבייה חדשה.

עם זאת, בוועד ההורים מבהירים כי הם מחפשים פתרונות נוכח העובדה שכל עוד לא יאשרו תשלומים, התלמידים לא יוכלו ליהנות מפעילויות וטיולים.

יו"ר הנהגת ההורים העירונית, בת אל בן דוד ויו"ר המגזר הדתי בהנהגה, גיא יצחקי, כתבו להורים בתגובה: "בהזדמנות זו ברצוננו לחזק אתכם ההורים ולהביע את הערכתנו על הסבלנות והאמון שאתם נותנים בהנהגת ההורים הבית ספרית בהובלתה של סיגי דרך, שעושה לילות כימים כדי להשיב במידת הצורך את כספכם וכמובן לדאוג שתימשך התנהלות תקינה בכספי ההורים גם בשנים הבאות".

מרשת בני עקיבא נמסר בתגובה:

"מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא עובד בשיתוף פעולה מלא עם כלל הגורמים הרלוונטיים בעיריית חלון ומשרד החינוך, על מנת להעניק את מיטב התנאים למען תלמידי יב"ע "הראל" חולון. בעקבות טענות ההורים על ליקויי תשלומים לשנת תשע"ט, מינהל החינוך שכר רואה חשבון בעל ניסיון רב בתחום מערכות חינוך ותשלומי הורים על מנת לבדוק את טענותיהם.

מאז תחילת השנה פועל בית הספר בשיתוף פעולה אדוק עם רואה החשבון על מנת לייעל את מערכת אכיפת התשלומים, ולבוא לקראת ההורים עד כמה שניתן. מינהל החינוך אף שיבח את הנהלת בית הספר אחרי בדיקת טענות ההורים. גם מפקחי משרד החינוך, נציגי העירייה וקברניטי העיר מעורבים בתהליך תשלומי ההורים מתחילת השנה, ומציינים לחיוב את התנהלות הישיבה מתחילת השנה.

במכתב רשמי מטעם העירייה שהופץ לכלל הורי התלמידים צוין: "אנו מתרשמים מצד הרשת, שיש רצון אמיתי להשתפר, לתקן ואף לזכות במידת הצורך בתשלומים".

רשת בני עקיבא וישיבת בני עקיבא "הראל" חולון מחויבת להמשך העשייה החינוכית על פי כל כללי מינהל החינוך, ובתיאום מלא עם העירייה ומפקחי משרד החינוך, כמו שהיא נוהגת לעשות שנים ארוכות, כשרק טובת החינוך למען תלמידיה עומדת אל מול עיניה".