צילום המחשה: shutterstock

תושבי חולון שימו לב, יתכן ובימים אלה יחולו שינויים בטעם ומראה המים שזורמים מהברזים בעיר. חברת 'מקורות' הודיעה כי הסיבה היא שינוי זמני של מקור המים לעיר חולון. תושבים חוששים שהחילופין נעשו בשל אי עמידה בדרישות משרד הבריאות.

השינוי במקור המים לחולון בוצע בתחילת החודש הנוכחי. ב'מקורות' מסבירים שהשינוי נובע מהנחיות תפעול של רשות המים, שדרשה שתתוגבר אספקת מי הכנרת המסוננים למוביל הארצי דרך מתקן הסינון המרכזי באשכול. לכן, הודיעה חברת 'מקורות' שהמים שמוזרמים לחולון יהיו באופן זמני שילוב של מי כנרת מסוננים, מים מותפלים ומים מקידוחי מי תהום מקומיים, ביחסים משתנים.

בחברת 'מקורות' ציינו כי השינוי עלול לגרום לשינוי בטעם וריח של המים ואף לעלייה ברמת האבנית, אך מיהרו להבהיר שמדובר במים בטוחים לשתייה.

למרות ההבטחות, תושבים רבים בחולון מביעים חשש, זאת מאחר ולאחרונה פורסם כי מתקן ההתפלה שמספק מים לעיר חשוד בזיוף נתוני התקן שהועברו למדינה.

שר האנרגיה, יובל שטיינץ, אף כינס ועדה מיוחדת בנושא שבדקה את הנתונים שמוסרים מתקני ההתפלה, ואז התגלה כי הבדיקות במתקנים נעשות בניתור מתואם מראש, כך שהן דוגמות את המים בשעה קבועה בה המים מותאמים לתקן, כאשר בשאר הזמן רמת המינרלים איננה כפי שנדרש במכרז וקיימות חריגות בכלורידיום שבמים.

יש לציין שבחולון החלו כבר לפני כשנתיים תלונות על חריגה בצבע וטעם המים. "קצת מוזר שברגע שמגלים שהמים שמסופקים לעיר שלנו חורגים בנתונים שלהם מיד חברת 'מקורות' משנה את הזרימה שלנו", אומרת תושבת שכונת נאות יהודית, טובה גמזו ומוסיפה: "תושבים חייבים להיות יותר עירניים לגבי מה שנכנס לגוף שלהם, וחבל שהרשויות לא מקבלות מנדט לדרוש מ'מקורות' רמה גבוה יותר".

מחברת 'מקורות' נמסר בתגובה:

"בעקבות הנחיית רשות המים ועל מנת לאפשר ניצול מיטבי של המים הטבעיים, "מקורות" הגבירה את הפקת המים מהכינרת. כתוצאה מכך, מי כינרת מהולים עם מים מותפלים, מסופקים לאזור המרכז. המים המסופקים על ידי "מקורות" עומדים בתקנות בריאות העם ובפיקוח צמוד של "מקורות" ומשרד הבריאות".