בניין עיריית חולון| צילום: קובי קואנקס  

בניית הקואליציה של מוטי ששון ממשיכה להיתקל בעיכובים ומכשולים בלתי צפויים. בישיבת מועצת העיר חולון שהתקיימה בתחילת השבוע תוכננה הצבעה למינוי חבר מועצת העיר, עזרא סיטון, לתפקיד סגן ראש העירייה בשכר בחצי משרה או ברגע האחרון התברר שלא.

ההצבעה לאישור המינוי בוטלה אך בניגוד לטענות שהופצו לגבי מכשול חוקי כלשהו, מתברר כי גורם אחר עומד מאחורי ההחלטה.

לאחר הבחירות יו"ר סיעת מצטיינים בחינוך, עזרא סיטון, כמעט ועשה את הלא יאומן. הוא איחד תחתיו 3 סיעות שונות, את סיעתו המורכבת מאנשי חינוך, את סיעת הבית היהודי בראשות שלומי תמם שרץ איתו בבחירות ואת סיעת הליכוד בראשות מאיר חלבי, שקיבל את תמיכתו כבר בבחירות בסניף המקומי.

ששון. גלגלים מפתיעים במהלך | צילום: קובי קואנקס

לשולחן המשא ומתן הקואליציוני הגיעה החבורה עם 4 מנדטים ובהתאם קיבלו נציגיה תפקידים וסמכויות, כאשר השיא היה מינויו של סיטון לסגן בשכר, צעד שקבע שיא מקומי - הפעם ראשונה שבה ראש עיריית חולון, מוטי ששון, ממנה שלושה סגנים בשכר.

סיטון היה אמור להצטרף לחבר המועצה מטעם סיעת אמת, זוהר נוימרק שעובד בחצי משרה, וליו"ר סיעת ש"ס, חיים סברלו שמשמש כסגן במשרה מלאה כבר 15 שנה.

בשבוע שעבר שלח חבר מועצת העיר, עמוס ירושלמי, מכתב בהול בה כתב כי סיטון הוא מורה בבית ספר וכי על פי התקנון אסור לעובד ציבור להיות סגן בשכר אלא אם הוא בחל"ת.

רבים סברו כי המכתב הזה הוא שדחה את ההצבעה, אך כעת מצטיירת תמונה שונה.

"מי שבאמת הפיל את הכל היה מאיר חלבי, מאחר שהיועצת המשפטית כבר אישרה לסיטון להיות סגן בשכר", סיפר גורם המעורה במקרה. "במסגרת המשא ומתן חלבי קיבל תפקיד כחבר ועדת תכנון ובנייה, חבר בדירקטוריון של חברת בת, את תפקיד יו"ר שלושת הסיעות ואת התואר משנה לראש העירייה.

סיטון. המשך יבוא | צילום: קובי קואנקס

"כולם כבר לחצו ידיים, הרימו כוסית ופרסמו את ההישג, אבל בשבת, פחות מיממה לפני ההצבעה, חלבי התחרט והודיע שהוא רוצה רוטציה עם סיטון על תפקיד הסגן בשכר.

צריך להבין שמדובר באדם שקרוב לסיטון ושקיבל ממנו הרבה תמיכה, לכן הפיצוץ הזה מפתיע את כולם אלא מה שיותר תמוהה זאת הדרישה של חלבי.

"הרי מדובר באדם שזאת הקדנציה הראשונה שלו, ששון חושב מאה פעמים לפני שהוא מעניק משכורת לסגן, סברלו ונוימרק מלווים אותו שנים, קשה לדמיין שהוא יכניס סגן בשכר שאין לו שום ניסיון ורקע במועצה".