מכולות האשפה לפני ואחרי | צילום: דוברות עיריית חולון

שומרים על חולון נקייה: עיריית חולון הודיעה שבכוונתה לפנות את "הצפרדעים", מכולות האשפה הירוקות הגדולות, מהרחובות ומהחניות הציבוריות.

תהליך הפינוי יתבצע בהדרגה והשכונה הראשונה שבה יתבצע היא קרית שרת. מאחר שבחלק מהבניינים המשותפים בשכונה לא קיים פתרון מתאים לפינוי האשפה, ודייריהם משתמשים באותן מכולות כפתרון בלעדי לפינוי הפסולת הביתית, הפינוי שלהן מהמרחב הציבורי יחייב את בעלי הבתים להיערך לקבלת האחריות למציאות החדשה. עליהם להקים ביתני אשפה בשטח הבניין המשותף או להשמיש ביתני אשפה קיימים שהדיירים שינו את ייעודם.

לאור זאת, בימים אלה מיישמת עיריית חולון את חוק העזר העירוני בגין התקנת ביתני אשפה בשטחי הבניינים או פתיחתם. בימים אלה נשלחים לתושבי השכונה מכתבי דרישה, על פי חוק, לפתיחת חדרי האשפה הקיימים שמשמשים למטרות אחרות או להקמת ביתני אשפה בתוך שטח הבניין.

לאחר מיפוי הבניינים בקריית שרת, נשלחו מכתבי דרישה ל"פתיחת ביתן קיים" לדיירי 75 בניינים ו"הקמת ביתנים" - לדיירי 50 בניינים נוספים.

למכתבים מצורפת חוברת הסבר הכוללת את כל המידע הדרוש לשם יישום הדרישה. בנוסף, אנשי המקצוע בעירייה יעמדו לרשות התושבים בכל שאלה או בירור ויסייעו להם ככל יכולתם.

במקביל למהלך בקריית שרת, העירייה תוציא דרישות להקמת ביתני אשפה לבעלי הדירות שבמתחם הרחובות: ארלוזורוב ממערב, פיכמן ממזרח, רחל מדרום וההסתדרות מצפון. הדרישה היא בהתאם לחוק העזר העירוני והמטרה לפנות את מיכלי האשפה של הבתים הנמצאים כיום על המדרכה.