כבר שנים רבות שדיירים המתגוררים בסמוך ליד הבנים ותיאטרון חולון מתלוננים על מצוקת חניה חמורה. אתמול (ד') בערב נפלה לידם הזדמנות חד פעמית להציג את הבעיה בפני ראש העירייה מוטי ששון, ברגע מאוד מביך שנתפס במצלמות התושבים.

ששון מחלץ את רכבו מהחנייה | צילום מהרשת החברתית, הצלם מוזמן לפנות אלינו לקבלת קרדיט

תחילתו של המקרה בסביבות שבע בערב, אז הבחינו מספר דיירים מרחוב השומרון כי רכב פיקוח מסתובב ברחוב ומחפש חניה. לאחר זמן מה כשמצא הפקח חניה הוא נכנס עם רכבו והמתין כשהרכב מונע.

התושבים הסתקרנו והתחילו לתעד את הנעשה, אז הבחינו כי פקח נוסף מגיע למקום  וברגע שהוא מקבל שיחת טלפון הוא מסמן לחברו לפנות את החניה ומסייע לרכב אחר לחנות במקום.

התושבים מיהרו להתקרב במטרה לדעת מי התושב המכובד שעבורו נשמרת החניה ברחוב הצפוף, והופתעו לגלות כי מדובר בלא אחר מראש עיריית חולון, מוטי ששון. כשפנו אליו מיהר ששון לדרכו, ככל הנראה כיוון שאיחר לאירוע בו נאם, אך התושבים לא אמרו נואש.

תוך זמן קצר נודע הדבר בקבוצת הוואטסאפ השכונתית ומספר שכנים הצטרפו לחבורה, אז החליטו מספר אנשים לגרור את פחי האשפה שברחוב לכיוון רכבו של ראש העירייה במטרה לעקב אותו וכך להציג בפניו את מצוקתם.

צפו: 

"הרכב של הפקח תפס חניה חוקית, כששכן ביקש ממנו לפנות אותה כי הוא ממהר הוא סירב, ואז השכן נאלץ לחנות בחניה לא חוקית. כמובן שהוא קיבל דו"ח, אז זה נראה רק ראוי שמוטי יראה את הפחים המדוברים".

ששון אכן פגש את הפחים כשניסה להוציא את רכב, הוא יצא מהרכב בשקט ומבלי לבקש עזרה פינה את הפחים מהכביש בעצמו, אמר לתושבים כי ניתן להיפגש עימו בלשכתו ונסע מהמקום.

לטענת הדיירים, הם מנסים כבר תקופה ארוכה להיפגש עם מנכ"ל העירייה, יוסי סילמן והבוקר, לאחר המקרה המביך, התקבלה השיחה המיוחלת והם זומנו ללשכתו "אנחנו מצטערים שזה מה שנדרש לעשות כדי לקבל יחס, אך נשמח שימצא פתרון מהיר לבעיה".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "באופן טבעי, לוח הזמנים של כל ראש עיר הוא צפוף ועמוס באירועים ולעתים אירוע רודף אירוע במקומות שונים בעיר. יש אירועים אליהם מגיע ראש העיר רגלית, אך באירועים שאליהם הוא נאלץ להגיע ברכבו, ללא נהג, נשמר עבורו מקום חניה זמן קצר לפני האירוע על ידי פקחים.

"זאת, במטרה שלא יעכב את הממתינים לו ובמקרה אמש – מאות אורחים שהגיעו לטקס חגיגי של אגודת החירשים בישראל.

"עיריית חולון והעומד בראשה מודעים למצוקת החניה באזור תיאטרון חולון ומבינים את תסכולם של התושבים בנושא זה. יחד עם זאת, צר לנו על כך שקומץ תושבים בחרו לנהוג בדרך לא מכבדת זו.

"תושבים שברצונם לקיים שיחה עניינית עם ראש העיר בנושא מוזמנים, כתמיד, לפנות למחלקה לפניות הציבור לשם תיאום. חשוב להדגיש שלמרות מצוקת החניה, עדיין יש להקפיד ולשמור על החוק ולא לחנות על המדרכות, דבר שמסכן מאד את הולכי הרגל, מבוגרים וילדים, שנאלצים לרדת לכביש.

"יש לזכור כי תאטרון חולון פועל באותו המבנה עשרות שנים, ואולם במשך השנים גדלה רמת הנסועה ועימה עלתה מצוקת החניה. מדובר בבעיה כלל ארצית ולא מקומית לעיר או לרחוב מסוימים.

"אגף התנועה בעיריית חולון פועל להוספת חניות בשכונות שבהן ניתן לעשות זאת, אולם לצערנו, בשכונות ותיקות לא ניתן ליצור יש מאין.

"כמובן שבמקביל לתכנון שיפוץ התיאטרון בוצעה בדיקה מעמיקה בנושא על ידי אנשי מקצוע ובנוסף, העירייה מקדמת תב"ע חדשה שכוללת הסדרת חניון תת קרקעי בשדרות קוגל, בתיאום מול חברת נתיבי איילון, שאחראית על תכנון הקו הירוק של הרכבת הקלה ועל ביצועו, אך מטבע הדברים, מדובר בתהליך ממושך.

"כמו כן, הרכבת הקלה, שתעבור בשדרות קוגל, תסייע בהפחתת כמות כלי הרכב שמגיעים לתיאטרון. עם פתיחתו המחודשת של התיאטרון ובשיתוף פעולה עם הנהלתו, מתבצעת כיום הכוונה בולטת לבאי התיאטרון לחניון צפרירים הסמוך, ששופץ באחרונה על ידי העירייה.

"הנושא אף מפורסם במגוון אמצעים. בנוסף, ניתן למצוא פתרונות חניה בשטחים הפרטיים שבין הבתים, והעירייה כבר הודיעה לפני שנים כי תסייע בעניין זה, אולם, למרבה הצער, דיירי הסביבה סירבו לשתף פעולה".