עיריית חולון לא תסרס חתולים עד אחרי החגים ופעילי בעלי חיים מזהירים כי "זה מעגל סבל אינסופי, כל רגע שמחכים זה בזבוז זמן ויעלה לעירייה ביוקר".

תושבים מודאגים שפנו לעיריית חולון בבקשה לסרס חתולי רחוב בשכונתם הופתעו לשמוע כי לעירייה אין מכסת סירוסים עד אחרי החגים.

חתולים | צילום: שירות מיינט

"אף אחד לא מחכה להם, החתולות האלו מתרבות וזה הופך למעגל סבל אינסופי", מסבירים הפעילים. עיריית חולון מקפידה על סבבי סירוס קבועים שמתבצעים באחריות הווטרינר העירוני ובשיתוף משרד החקלאות, אך לטענת תושבים המכסות פשוט לא מספיקות.

"יש לנו חתולה בשוכנה שממליטה וכל הזמן יש גורים סביבה, זה מראה מאוד עצוב וגם מאוד לא בריא, כי הם מוזנחים וחולים ומבאים מחלות", אומר תושב שכונת קריית שרת שפנה לעירייה בנושא.

"כשפתחתי קריאה אמרו לי שעד החגים לא מסרסים, אני לא חושב שהם מבינים מה המשמעות של זה. עד החגים עוד עשרות חתולות יתעברו וימליטו גורים שסופם למות. החתולים האלו מסתובבים ברחוב, בין ילדים וקשישים, בלי חיסונים או טיפול נגד פרעושם, ומסכנים את הבריאות של כולם".

לטענת התושבים המצב הנוכחי לא רק מסכן את בריאות הציבור אלא גם את בריאות החתולים: "חתולת רחוב שממליטה גורים זה מעגל של סבל, כי אין מי שיטפל בהם והם בעצמם ממליטים עוד גורים עזובים", מסבירה רגינה אששלוט, פעילת בעלי חיים שמסייעת לחיות נטושות בעיר.

"ככל שיגדילו את מכסת הסירוסים עכשיו, כך לא יצטרכו אותם בהמשך, כי החתולים האלו לא יתרבו. אין דבר יותר עצוב מחתולה חולה ונטושה עם גורים רעבים וחולים. אנחנו קוראים לווטרינר העירוני לפעול במלוא הכוח על מנת להגדיל את המכסות ולשפר את מצב הרחובות".

תגובת עיריית חולון:

עיריית חולון עורכת מזה למעלה מעשר שנים מבצעי עיקור וסירוס של חתולי רחוב פעמיים בשנה במטרה לקיים בקרה על הריבוי הטבעי שלהם.

במסגרת זו עוקרו וסורסו כבר עשרות אלפי חתולים ובהזדמנות זו הם גם מקבלים חיסון.

מבצעים אלה ממומנים מתקציבי העירייה ומשרד החקלאות ומאחר שתקציבים אלה מוגבלים לא ניתן להרחיב מעבר לכך.
יודגש, כי חתולות שממליטות אינן מהוות בשום אופן מפגע תברואתי והן אינן נוהגות לנטוש את גוריהן אלא לעיתים רחוקות ביותר, כאשר אחד מהגורים חולה. במקרים אלה, יש להתקשר למוקד העירוני והגור ייאסף ע"י וטרינר.