הצפה בעיר | צילום: מערך הכבאות

נזקי הגשם: לאחר לילה סוער במיוחד התעוררו תושבי חולון לעוד יום חורפי ובו התברר להם כי התשתיות בחלקים של העיר קרסו מפני עוצמת הגשמים. 

כוחות כיבוי האש הוזעקו לרחוב ההסדרות במהלך הלילה לחלץ תושבים שנקלעו בתוך רכבם. בבניין ברחוב התומר קרס חניון, ותושבי הבניין מדווחים כי ככל הנראה הם יפונו בקרוב.

צילום: מערך הכבאות

גם ברחוב רופין נרשמה הצפה בבית של תושבים, שטוענים כי מדובר בתופעה שחוזרת על עצמה מדי שני, וכי על אף הבטחות העירייה בכל סערה הם נמצאים מול אותה שוקת שבורה.

"ביתי הוצף אתמול בפעם השלישית בשש השנים האחרונות", כתבה בעלת הבית, חנה קמיל. "את היושבים בעירייה, זה לא מעניין. זה שנים שכיכר סטרומה, והרחובות ההסתדרות, התחיה, שנקר, מוצפים. אז מה? אנחנו כנראה מעניינים רק בתקופת הבחירות. ראש העירייה, הגיע הזמן לשים את היד עמוק בכיס ולטפל".

אבי, תושב חולון, אמר ל-ynet: "התחיל גשם והגג שלנו לא עמד בזה. המים חדרו מבעד לתקרה אל תוך חדר השינה ולאמבטיה. בתוך דקות מצאנו את עצמנו מוצפים והתחלנו לגרוף את המים לחור של הביוב באמבטיה. בינתיים בחוץ הסערה והמים הרבים הציפו הכול".

בית מוצף רחוב רופין | צילום פרטי

תושב אחר בחולון, הוסיף: "זוועה פה, תשתיות של שנות ה-40. כל הילדות גרתי ברחוב שבכל גשם הכי קטן מוצף לחלוטין. אותו ראש עיר נבחר במשך 25 שנה ושום דבר לא משתנה".

דיווחים נוספים על הצפות נרשמו בכל רחבי העיר, ולצד ביקרות על העירייה, ישנם גם כאלה הטוענים כי מדובר בשברי גשם נדירים, וככל הנראה לא ניתן להימנע מהמראות.

הגשמים יימשכו גם היום, בעיקר בצפון הארץ ובמרכז, וככל הנראה גם לתושבי חולון מצפה עוד יממה לא פשוטה בכלל, כאשר כבר עכשיו ירדו בעיר כ-80 מ"מ גשם.

מעיריית חולון נמסר בתגובה: אתמול בשמונה וחצי לערך נפתחו ארובות השמיים ב'מכת גשם' של 19.5 מ"מ בעשר דקות. אין אף מערכת ניקוז באף מקום שיכולה לקלוט כמות מים כזו בבת אחת.

"נפתחו פניות רבות במוקד העירוני על הצפות של כבישים, מדרכות, חצרות ובתים. צוותים של מינהל התשתיות ומשאיות ביוב לשאיבת מים פעלו במהלך הלילה וטיפלו ברוב הפניות.

"עקב ההצפה במרתף מינוס 2 בהסתדרות 113 הופעלה במקום משאבה אשר עובדת גם ברגעים אלה ושואבת את המים מהחניון. גם תאגיד מי שקמה טיפל בפניות בנושאי הצפות ביוב. 

"ראש העיר ומנכ״ל העירייה שהו במוקד העירוני ובשטח. מנהל אגף הביטחון היה במוקדי ההצפה המרכזיים. עובדי העירייה בסיוע קבלנים טיפלו במהלך הלילה וממשיכים לטפל בפניות שמגיעות למוקד העירוני.

"שימו לב: במקרים של סיכון או צורך בחילוץ יש להתקשר למוקד 100.
העירייה משקיעה הרבה מאוד בכל שנה בשיפור ובשדרוג מערכות הניקוז העירוניות לשיפור הטיפול במי הגשמים ותמשיך בזה גם בשנה הקרובה ובשנים שלאחר מכן".