צילום: קובי קואנקס

העבודות בכיכר סטרומה מתארכות ובעלי העסקים זועמים: "עד שיסיימו את הכיכר העבודות לרכבת הקלה יתחילו, אין לנו רגע של שקט".

בתחילת חודש דצמבר 2018 החלו עבודות תשתית ופיתוח בכיכר סטרומה בחולון. העבודות כללו הטמנת מוביל ניקוז שיתמודד עם מי הגשמים, כיוון שמדובר באזור שהוצף לעיתים קרובות, קו תאורה חדש שיכלול תאורת לד וכמובן שיקום ושדרוג הכיכר והמדרכות שסובבות אותה. העיצוב החדש יכלול ספסלים, שולחנות, כסאות בר ומשטחי שש בש עם מדשאות וצמחייה, המזרקה המיתולוגית פורקה והפסל שניצב בלב הכיכר עבר תיקונים. המעבר אל תוך הכיכר נסגרה ולמרות שהתנועה ממשיכה כסדרה לעיתים קרובות עוברים במקום כלי רכב כבדים ופועלים.

על פי הצפי, העבודות היו אמורות להימשך כארבעה חודשים, כאשר לקראת חודש מאי תוכננה פתיחה מחודשת של הכיכר, בעלי העסקים באזור אומנם נאלצו להתמודד עם הלכלוך והבלגן אך שמחו לשמוע כי הכיכר המרכזי יהפוך לאסטטית ובטיחותי יותר. עם זאת, ככל שהעבודות התארכו הם החלו לאבד סבלנות "אנחנו כבר בחודש אוגוסט ולא רואים את האור שבקצה המנהרה", אמר בעל עסק בכיכר.

"הם עובדים ועובדים אבל שום דבר לא זז, אנחנו מוכנים לסבול לכלוך, אבק ורעש, כי זה חשוב, אבל למה לוקח להם כל כך הרבה זמן? אנחנו חיים בחרדות מהעבודות לרכבת הקלה אבל בקצב הזה ברגע שיסיימו עם הכיכר כבר יתחילו עם הרכבת, הם אומנם לא יעברו כאן אבל זה משפיע על כל המרכז, אין רגע של מנוחה בחולון".

עיריית חולון מסרה בתגובה: "בשל בעיות לא צפויות שבהם נתקל אגף התשתיות במהלך העבודות, הביצוע התעכב והעבודה צפויה להסתיים בסוף אוגוסט".