לפני כשנה נכתב ב'מיינט חולון' סיפורו של יעקב מאיר, בעל פאב ברחוב סוקולוב, עם ותק של 30 שנה, שקיבל כתב תביעה מחברת צ'רלטון בגין שידור משחקי היורו, שלא כחוק. לאחרונה הגיעו הצדדים להסכם פשרה, במסגרתו ישלם מאיר לחברת השידורים 7,000 שקל.

מאיר בכניסה לפאב. "היום אני מפחד לשדר משחק" | צילום: קובי קואנקס
החברה, שהינה גוף מסחרי שמשדר אירועי ספורט מהארץ והעולם, טענה בתביעה כי מאיר בן ה־70 הקרין ב'מאיו פאב' שבבעלותו משחק ללא תשלום הרישיון לזכויות יוצרים, בסך 7,000 שקל.

מאיר טען להגנתו כי לא היה מדובר באירוע רב משתתפים אלא בערב אינטימי בו השתתפו כ־12 לקוחות ותיקים, שצפו במשחק בטלוויזיה רגילה ולא במסך ענק. מאיר הסביר כי הכנסותיו מאותו ערב בוודאי לא תואמות את דרישות החברה, אך בכתב התביעה טענה צ'רלטון כי מאיר מחויב ברישיון כיוון שהוא בעל עסק וכי כעת עליו לפצות אותה ב־85 אלף שקל.

"את המשחק הקרנתי דרך ערוץ 10", המשיך לטעון מאיר. "שהוא ערוץ ציבורי שאינו עולה כסף, וכל אדם יכול לצפות בו בביתו מבלי לשלם שקל. זה לא ששילמתי לכבלים ואחר כך עשיתי בזה שימוש מסחרי בניגוד לחוק, בסך הכל הדלקתי טלוויזיה בערוץ שמשדר ללא כל תמורה והקרנתי משחק.

"כל כך שמחתי שסוף כל סוף יש משחק ללא תשלום, כי בדרך כלל המשחקים הטובים משודרים בערוצים שעולים כסף רב. אבל השמחה שלי הייתה קצרה. 'צ'רלטון' דרשה שארכוש זיכיון להקרנת המשחק באופן רטרואקטיבי. הייתי המום מהדרישה. מאיפה הם המציאו את הסכום המטורף הזה?", אמר מאיר בעקבות מכתב התביעה.

בדיון פשרה ביקש מהחברה להתחשב בנסיבות ולאחרונה הגיעו הצדדים להסכם פשרה לפיו ישלם לחברה 9,000 שקל. "שמעתי שהיו אנשים שהלכו איתם למשפט ולא שילמו", הוא מסביר אחרי הסכם הפשרה. "היום אני כבר מפחד לשדר משחק, לא משנה אם אומרים שמותר או אסור. אני לא רוצה להסתבך שוב. זה לא שווה את זה".