דיירי שכונת שיכון ותיקים בחולון מנהלים כבר תקופה ארוכה מאבק נגד אישורי בנייה שניתנו בשכונה, בטענה כי מדובר ברחוב קטן עם בתים פרטיים נמוכים ואישורי הבנייה הנדיבים מדי לבנייני מגורים בלב השכונה גורמים לפגיעה בתשתיות ולמצוקת חניה.

לאחר שהצליחו למנוע אישור ברחוב אנילביץ' אך נכשלו במאבק על מבנה נוסף ברחוב כצנלסון, הם מערערים כעת על אישור שניתן למבנה ברחוב ויתקין.

שיכון ותיקים בחולון. צילום: פרטי

יש לציין כי מרבית המתנגדים הם תושבים מבוגרים, שחיים בשכונה כל חייהם והמאבק המשפטי מסובך ויקר עבורם. לטענתם, במהלך הערר בוועדה המחוזית עיריית חולון התעקשה כי תוכנית ח' 2030 תפתור את כל הבעיות שהציגו, אך עם ביטול התוכנית נראה כי גם הפתרונות בטלים ועל כן מוטב שהעירייה תבטל את האישור ותחסוך מהם טרחה, עוגמת נפש וכסף רב שהם נאלצים לשלם לעורכי דין.

"מדובר במפלצת בגודל 4 קומות וגג שמציבים באמצע רחוב של בתים פרטיים", טוען שמואל תורן, המתגורר בבית הסמוך למבנה המדובר. "זה ישבש לנו את כל החיים כאן, ממילא אין חניות אז איפה הם ימצאו מקום לכל כך הרבה תושבים?

"זה אזור של תשתיות ישנות. אני בן 83, מתגורר בשיכון מאז 1952, מעולם לא חשבתי שנגיע למצב שירימו כאן בניינים. אני לא מסוגל לדמיין איך אני ואשתי נתמודד עם כל הבלגן הזה, הם עושים לנו עוול והיום זה פוגע בנו אבל בעתיד זה יפגע בכל תושבי השיכון וחשוב להתעורר מהר ולפעול בנושא".

דיירת נוספת ברחוב סיפרה על ההליך המשפטי המפרך והביעה תקווה כי עם ביטול התוכנית העירייה תחסוך מהתושבים את הליך הערר. "בשלב זה אנחנו מגישים ערר לוועדה המחוזית, כבר היה לנו דיון בחודש אפריל בו העירייה ביססה את כל התשובות שלה על תוכנית ח' 2030, שבינתיים בוטלה ובמקומה מקודמת תוכנית אחרת.

"בחודש ספטמבר יש דיון נוסף ומה אז הם יגידו? הרי ברור שהטענות שהם כבר לא רלוונטיות. אני לא חושבת שהעירייה מבינה כמה טרחה, זמן וכסף אנחנו מבזבזים על הנושא הזה, מדוע הם לא מרחמים עלינו ומבטלים הכל? הרי בהיעדר התוכנית אין להם יותר פתרונות אז שיפטרו אותנו מהעונש הזה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "תכנית המתאר לא בוטלה אלא מבוצע בה בימים אלה עדכון שנובע משינויים תכנוניים ותחבורתיים. לפיכך, התשובות שניתנו לערר שהגישו התושבים בעינן עומדות".