בסוף חודש יוני 2019 אישרה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בחולון להפקדה את תכנית ח/מק/623 - "התחדשות עירונית תל גיבורים". אבל בשטח כבר החלה פעילות לשיפור חזית השכונה הישנה שבעתיד תקבל נתיבי תחבורה שיקלו את העומסים באזור לכיוון היציאה מתל אביב וכמעט כל הבניינים בה עתידים לעבור הליך שיפור ושדרוג.

מתחם הצעירים. הדמייה: אלד פסגות

הצעד הראשון במהפך כבר החל, כאשר ניתן היתר בנייה לפרויקט "מתחם הצעירים" שיהיה פרויקט התמ"א 38 הראשון בשכונת תל גיבורים.

במסגרת הפרויקט יבוצעו עבודות חיזוק ועיבוי במתחם של חמישה בניינים ברחוב האצ"ל 20-28 בשכונה, הדיירים הקיימים שהתגוררו עד כה בדירות  בגודל  50 מ"ר בבניינים מסוף שנות ה-60 יעברו לדירות מחודשות בגודל 80-85 מ"ר כולל מרפסות שמש.

בנוסף, בכל בניין ייבנה גרם מדרגות חדש, תותקן מעלית מרווחת וכן יוחלפו כלל התשתיות בבניינים ויבוצע פיתוח סביבתי שיכלול הוספת חניות. למתחם יתווספו 59 דירות חדשות בגודל 3, 4, ו-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים.

יזמית הפרויקט היא קבוצת אלד פסגות ועל ביצועו אמונה חברת הבת אשדן מבית אלד פסגות. מהחברה נמסר כי עבודות הבנייה במקום יחלו בעוד כשלושה עד ארבעה חודשים ומשך הבנייה צפוי לעמוד על כשנתיים וחצי.  

על פי הצפי, מחירי הדירות שיוצעו בפרויקט החל מ-1.49 מיליון שקל ומהפנטהאוזים ניתן יהיה לצפות בים.  

"הפרויקט יעלה את רמת חייהם של הדיירים הקיימים בצורה דרמטית ובנוסף ימשוך צעירים ומשפרי דיור איכותיים החולמים לגור במרכז הארץ במחיר התואם את כוח הקניה שלהם. בכדי להקל על הדיירים הוותיקים ובכדי למזער כל פגיעה באיכות חייהם קיבלנו החלטה אסטרטגית לבנות את הפרויקט כמקשה אחת ולא בשלבים, כך שכל הדיירים יגיעו ל'נחלה' באותה עת", אומר ישראל אברמוב, מנכ"ל אלד פסגות.