בחודש  ינואר 2019 גילו דיירי רחוב משה שרת בחולון עבודות חפירה אינטנסיביות בגדר הסמוכה של פארק המים ימית. לאחר בירור התברר כי הן נועדו להקמת 6 מגלשות ענק בגובה 15 מטר.

העבודות ימית 2000 | צילום: ליאורה פור, המשמר החברתי

חברת מועצת העיר, קרן גונן, שמתגוררת ברחוב טענה כי לדיירים לא ניתנה הזדמנות להתנגד לתוספת החדשה וכי ההסכם עם חברת המגלשות נחתם בחודש אפריל, אך ועדת הרישוי דנה בנושא רק בתחילת חודש ספטמבר.

"לא הגיוני שאף אחד לא טורח לעדכן אותנו, המגלשות האלו מגיעות עד קומה רביעית", טענה דיירת ברחוב, עליזה עינב. "זה ממש יהיה תקוע לנו מול הפרצוף, ממילא אנחנו סובלים מרעש קבוע בגלל ימית 2000, אבל עכשיו זה יהיה בלתי נסבל".

הדיירים החלו לאסוף חתימות על מנת להתנגד למהלך אך בעירייה הבהירו כי הוצאת היתר הבנייה נעשה כחוק ומנכ"ל החברה לבילוי ובידור, שמשון חן, הסביר כי המגלשות החדשות דווקא ימתנו את הרעש באיזור וכי כל הפיתוח נעשה על פי חוק, בשטח מורשה בלווי כל האישורים הנדרשים.

גונן ביקשה לראות את המסמכים, אך ארבעה חודשים אחרי היא טרם קיבלה מענה. "למרות שפניתי לעוזר ראש העירייה והיועצת המשפטית, עדיין לא קבלתי את מלוא המסמכים", אומרת גונן.

ד"ר גונן | צילום: קובי קואנקס

"רק כדי להבין, כשחבר מועצה מבקש מסמכים הוא אמור לקבל אותם תוך מספר ימים, גם תושב זכאי לבקש מסמכים, לכן לא ברור העיכוב, אלא אם למישהו יש אינטרס להסתיר משהו.

"העירייה אומנם העבירה את האישור, מסרבת להציג את הפרוטוקול של הישיבה וחמור מכך, לא מציגה אישור מהמשרד לאיכות הסביבה, כיוון שבניגוד למה שהחברה טוענת, אנחנו צופים שהמגלשות החדשות יחמירו את הרעש".

עיריית חולון נמסר בתגובה: "המסמכים הרלוונטיים הועברו אל חברת המועצה על ידי יוסי זיידה, עוזר ראש העיר, וזאת בהתאם למידע שהועבר אליו על ידי מהנדסת העיר וסגנה שהינו מנהל אגף הרישוי.

"כמו כן התקיימה שיחה אישית בנושא בין מהנדסת העיר וסגנה, לבין חברת המועצה".