כשבועיים וחצי לאחר שנורה יורי פודובני למוות, ברחוב הבנאי בחולון הודיעה היום משטרת ישראל כי הסתיימה החקירה בתיק וכי הוגשה הצהרת תובע בפרשה נגד החשוד העיקרי במעשה. 

זירת רצח. קטטה שהסתבכה מעבר לכל היגיון | צילום: יובל חן

ע"פ סיכום החקירה, ביום חמישי ה-14 בפברואר 2019, סמוך לשעה 13:20, התפתחה קטטה בין מספר גברים בחניה של רחוב הבנאי 22 בחולון. במהלך הקטטה נכנס אחד המעורבים לעסק של בני המשפחה וחזר לזירת הקטטה, לאחר שהטמין אקדח בבגדיו.

כעבור דקות ספורות, על פי ממצאי החקירה, שלף החשוד המרכזי את האקדח, ירה לעבר פודובני ונמלט מהמקום. מותו של המנוח נקבע במקום, ובתוך זמן קצר, על ידי גורמי הצלה שהגיעו לזירה.

מיד עם קבלת הדיווח אודות האירוע, הגיעו למקום כוחות משטרה והצליחו, לדברי המשטרה, לעצור את החשוד, אוראל זוית (23, חולון), תוך 8 דקות בלבד מעת האירוע.

כוחות משטרה נוספים המשיכו בסריקות בזירה ומחוצה לה, עד לאיתורו של מירבי זוית (46), אביו של אוראל, אשר על פי ממצאי החקירה הינו בין יוזמי ומשתתפי הקטטה. בהמשך ותוך זמן קצר, איתרו השוטרים את האקדח ששימש לירי ואשר הוסלק בנתיב בריחתו של החשוד אוראל.

פודובני ז""ל | צילום מהאלבום המשפחתי

במסגרת החקירה, אשר הופקדה בידי צוות חקירה מיוחד של משטרת מרחב איילון ולוותה ע"י פרקליטות מחוז תל אביב, אספה המשטרה עדויות נוספות וראיות שונות, וזאת על מנת לבסס את החשדות נגד החשודים, כל אחד על פי חלקו ומעורבותו.

היום (א') הובא החשוד אוראל בפני בית המשפט השלום בתל אביב, שם הוגשה נגדו הצהרת תובע בגין העבירות המיוחסות לו, ובית משפט השלום האריך את מעצרו עד יום חמישי הקרוב. חקירתו של האב, מירבי זוית, נמשכת.

למרות הממצאים, עו"ד אלון דוידוב שמייצג את הנאשם טוען כי מדובר בהגנה עצמית, לדבריו העניין יובהר במהרה כיוון שכל המקרה תועד במצלמות האבטחה במקום.

"אנחנו סבורים שהאישום בתיק לא נכון, לנאשם לא היתה כל כוונה לפגוע, להטיל מום ובוודאי שלא להרוג את המנוח. לא היתה לו שום כוונה תחילה, כפי שנדרש במקרה של אישום רצח, הוא בסך הכל ניסה להרתיע ולהגן על משפחתו.

עו"ד אלון דוידוב

"אביו ואחיו הותקפו על ידי קבוצה של מספר אנשים, חלקם חמושים בנשק קר ואדם אחד אף נשא סכין, כל זה עקב ויכוח שארע זמן קצר לפני כן על רקע חניה באזור. אני משוכנע שהכל יתברר במהרה כיוון שהאירוע צולם ותועד על ידי מצלמות האבטחה במקום".

לגבי האב, אומר עו"ד דוידוב כי נראה שאינו מעורב בעניין "ברור מאליו שהואיל והוא שוחרר, אין לו מעורבות של ממש באירוע והחלק שלו מינורי".