אחרי שהוארך מעצרו בפעם השנייה הגיע הבוקר החשוד במוערבות במותה של יסמין רז ז"ל, שנפלה מחלון ביתה אל מותה, אל דיון שלישי בהארכת מעצרו בבית המשפט השלום בתל אביב. בתום הדיון הוא שוחרר לעשרה ימי מעצר בית. על פרטי החקירה עדיין מוטל צו איסור פירסום.

החשוד בדיון בהארכת מעצרו | צילום: שאול גולן

עו"ד ניר אלפסה שייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד, אמר לאחר הדיון: "טענו לאורך כל הדרך שמרשי לא פגע במנוחה ולא אחראי למותה הטראגי מקץ 8 ימים בהם נחקר, הגיעה המשטרה לאותה מסקנה ושיחררה את מרשי, ולא נותר אלא להצטער על אותם ימים בהם שהה במעצר".

כזכור, יסמין רז נפלה למותה מדירתה שבקומה השישית בשכונת בן גוריון שבחולון. תחילה נקבע כי היא קפצה מיוזמתה והעובדה כי קיים חשד שרז היתה מכורה לסמי פיצוציות חיזק את העמדה כי מדובר בהתאבדות.

אך תוך זמן קצר העלו בני משפחתה שאלות קשות בנוגע לרגעיה האחרונים, שהתגלה כי פונתה מדירתה בה התגוררה עם אדם נכה והופץ סרטון בו נראתה רז מתווכחת עם אדם אלמוני זמן קצר לפני מותה.

משפחת רז התעקשה כי מדובר ברצח ודרשה כי המשטרה תחקור ואכן נפתחה חקירה כאשר על כל פרטיה הוטל צו איסור פרסום.

יסמין רז ז"ל

בתחילתה חודש נעצר חשוד בעורבות במעשה, תושב חולון כבן 44 שהכיר את רז וככל הנראה בילה זמן רב בדירתה.

הסנגוריה הציבורית טענה כי מדובר באדם שאינו בריא בנפשו וכלל לא מעורב במותה של רז. המשטרה תחילה הביעה נכונות כי ישוחרר החשוד למעצר בית, אך זמן קצר לפני הדיון שנקבע ליום חמישי בצהרים, קבלה המשטרה את תוצאות בדיקת הפוליגרף שהחשוד עבר, בו לטענתה נכשל.

לדברי המשטרה, רק לאחר שעלה חשד כי החקירה שובשה, היא ביקשה להאריך את מעצרו.

עו"ד ניר אלפסה שמייצג את החשוד טען כי לא ברור מדוע המשטרה החליטה לשנות את כוונותיה, לאור העובדה כי ידוע שמדובר באדם שאינו בריא בנפשו וכי בית המשפט הבין כי מדובר באדם בעל מצב רפואי רגיש במיוחד שבעבר כבר נקבע שאינו כשיר לעמוד לדין.

"התנהלות המשטרה בתיק לכל אורך הדרך ובמיוחד ביממה האחרונה מעלה שאלות רבות ביחס לחשד כלפי הלקוח", אמר אלפסה. "תמוה מאוד, שתוך כשעה השתנתה החלטת החוקרים והם החליטו לבקש הארכת מעצר של 7 ימים במקום שחרור.

"מדובר באדם שמוכר לרשויות בריאות הנפש. בית המשפט קיבל את טענתנו החלופית, לפיה המשטרה להקפיד בשמירה על זכויותיו לאור מצבו הבריאותי ולפיכך קיצר את משך המעצר", אמר עו"ד אלפסי.