העבודות בשדרות ירושלים | צילום: אבי מועלם

עם תחילת העבודות על הרכבת הקלה בשדרות ירושלים בחולון, היה ברור שלעבודות יהיה מחיר שיגבה מאיכות חיי התושבים. כצפוי, התלונות כבר מתחילות לזרום.

בימים האחרונים החלו העובדים לפעול גם בשעות הלילה. תחילה הדיירים המופתעים חשבו שמדובר בצינור שהתפוצץ או אירוע חד פעמי, אך כעת נראה כי העבודות בלילה יהפכו לעניין שבשגרה, לפחות בימי הקיץ.

"כשאתה שומע רעש בעשר בלילה אתה בטוח שזה טעות או משהו נקודתי", מספר תושב המתגורר על התוואי. "לרגע לא חשבתי שמדובר בעבודות. ברור לנו שיהיה הרבה לכלוך ורעש ויבטלו מקומות חניה, אבל על עבודות בלילה לא חשבנו לרגע.

"מי קיבל את ההחלטה הזאת? בערים אחרות בונים אימפריות בלי להפעיל כלי אחד בלילה, אבל נראה שברגע שזה קשור לרכבת הקלה אז הכול מותר. אנחנו ממש נשמח לדעת מה הלחץ שלהם לעבוד בלילה, זה לא כאילו שבשעות היום הם עובדים ללא הפסקה".

צילום: אבי מועלם

נראה כי דיירי שדרות ירושלים לא היו צריכים להיות מופתעים. בבת ים כבר מספר חודשים מתקיימות עבודות לאורך שעות הלילה  ולתושבים נמסר כי הדבר נעשה מטעמי בטחון. "עם כל הכבוד זה נשמע כמו תירוץ, שימצאו פתרון אחר וירחמו על התושבים שממילא אכלו אותה בגדול ועוד מעט תהיה להם רכבת באמצע הסלון".

מנת"ע נמסר בתגובה: "ככלל, העבודות מתבצעות בשעות היום, בין שבע בבוקר לשבע בערב. עבודות לילה נדרשות לעתים משיקולי בטיחות ושיבושי תנועה, ואנו מודיעים על כך מראש. בליל שני השבוע בוצעו עבודות לילה לצורך הסטת נתיבי הנסיעה במסגרת הסדר התנועה. אנו מתנצלים על אי הנוחות ועושים כל מאמץ לצמצם את ההפרעות ככל הניתן".