חצי שנה לאחר הבחירות לראשות העירייה הוסמכו הוועדות בעיריית חולון. כמו תמיד, גם הפעם ראש העירייה מוטי ששון וסגניו מחזיקים במרבית הוועדות החשובות. בתוך כך, ראשי ועדות טוענים כי הן מזמן איבדו את כוחן.

ששון. "מדובר בוועדות מייעצות" | צילום: קובי קואנקס
ששון לא ויתר על ועדת החינוך, אשר בעבר הצהיר כי הוא רואה בה ועדה חשובה במיוחד, ועל כן בוחר לטפל בה באופן אישי. בנוסף, ששון ישמש כיו"ר של ועדת כספים, מינוי בכירים, הנהלה ומל"ח (משק לשעת חירום).

סגנו, זוהר נוימרק, ישמש כיו"ר של ועדת מכרזים, בטיחות בדרכים ושימור, ויו"ר סיעת ש"ס, חיים סברלו, ימשיך לעמוד בראש ועדת הנחות בארנונה.

גם הסגנים החדשים קיבלו ועדות: אילן גזית הוא יו"ר ועדת ספורט, תחום שממנו הוא מגיע ובו הוא עוסק. עזרא סיטון, שעובד כמורה בחולון, ישמש כיו"ר הוועדה לקידום מעמד הילד והוועדה למאבק בסמים. מורן ישראל, שסיעתו 'צעירים' צפויה להצטרף לקואליציה, ישמש כיו"ר ועדת ביטחון ו-ועדת הנצחת קורבנות טרור.

מי שמסתמן כיו"ר האופוזיציה, שי קינן, יעמוד בראש ועדת בריאות ואף ועדת ביקורת, בה הוא צפוי לבקר את מדיניותו של ששון.

חבר מועצת העיר עמוס ירושלמי קיבל את תפקיד יו"ר ועדת רווחה, תפקיד שלטענתו ניתן לו בעל כורחו והוא אף חושב לוותר עליו. "מוטי אמר שהתפקיד הזה תפור עליי וזה נכון, אך לצערי אין לי מה לעשות בו", מסביר ירושלמי שמנהל את עמותת 'יד לחבר' בשכונת ג'סי כהן, שמאכילה משפחות נזקקות כבר עשרות שנים.

"שימשתי בתפקיד הזה בקדנציה הקודמת וגם לפני שלוש קדנציות, ואין לו שום כוח ושום סמכות. כל הצעה שהעלינו נעלמה או נדחקה על ידי העירייה. זה בסך הכל עלה תאנה, לעג לרש. אבקש מחברי לסיעה, מיקי בוזגלו, לקחת את התפקיד".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "על פי החוק מדובר בוועדות מייעצות. כל המלצה נבדקת לגופה הן על ידי אנשי המקצוע הרלבנטיים והן אם היא עומדת בהוראות החוק. על פי פרמטרים אלה מתקבלת החלטה".