בעקבות דוח חמור של מבקר העירייה, הנהלת קמפוס קריית שרת השיבה כספים להורים. "הילדים שלי כבר בצבא", אמר אחד מהם. "אבל טוב לדעת שמחזירים לנו את מה שמגיע".

קמפוס קריית שרת. מהו פשר ההחזר? | צילום: קובי קואנקס

לפני מספר חודשים חשף דוח מבקר העירייה ליקויים בשימוש כספי ועדי הורים במספר בתי ספר בעיר חולון. על פי הדוח הכסף נוהל באופן לא תקין. צוין שם כי נרכשו באמצעותו, בין היתר, ארוחות במסעדות, מתנות, כרטיסים לסרטים, ציוד לבית הספר ושירותים שונים ללא מכרז, כמחויב בחוק.

בין יתר בתי הספר שהוזכרו בדוח נמצא גם קמפוס קריית שרת, שם הובהר כי הנהלים חודדו למרות שאף מנהל לא נהג במרמה, וכי הפער נגרם עקב כך שהמבקר לא עשה הפרדה ברורה בין חשבון כספי הרשות לחשבון כספי ההורים.
בשבועות האחרונים הוציא בית הספר צ'קים לפקודת הורים של תלמידים, שכבר סיימו את לימודיהם בקמפוס.

להורים המופתעים נמסרו צ'קים על סך מאות שקלים, אך איש לא סיפק להם הסבר לגבי קביעת הסכום ומקורו. "קיבלתי כמעט 1,000 שקל בשני צ'קים עבור שני ילדיי", סיפרה אם לשני בוגרים. "הופתעתי כי דווקא הילד שלא יצא לטיול שנתי ופעילויות קיבל סכום קטן והילד השני שכן השתתף קיבל סכום גדול. לא ממש הבנתי כיצד הם ערכו את החישוב והם גם לא ידעו להסביר לי".

הצ'קים ניתנו תחת שמות הילדים ועל כן גם הופקדו בחשבונם, וההורים מקווים כי החזרי הכספים הם רק ההתחלה של הטיפול בנושא. "טוב שמבינים שכספי הורים אינם הפקר. כל שנה אמרו שזה מתקזז, אבל הילדים סיימו ללמוד ונראה כי אם לא היה דוח וביקורת אף אחד לא היה טורח להשיב את הכסף".

מקמפוס קריית שרת נמסר: "סכום ההחזר נקבע על פי השכבה בה למד התלמיד, מסלול הלימודים שלו, המקצוע המורחב שלמד וגובה התשלום ששילמו ההורים בפועל. הורה שמעוניין לקבל את אופן החישוב מוזמן לפנות בכתב לבית הספר והוא ייענה לאחר בדיקת הנתונים הספציפיים לו".