הורים לילדים בצהרון של רשת קהילה ופנאי, החליטו היום (ד') להשבית את הלימודים. לטענתם אין צוות קבוע במקום וכי הסייעת המחליפה התבטאה בצורה קשה כלפי הילדים.

המחשה: shutterstock

"מתחילת השנה אין יציבות בגן", אומרת אם לילד שמתחנך במקום. "כל כמה זמן מתחלף הצוות והילדים סובלים מזה. למרות המצב הזה, הרשת החליטה לפטר את מובילת הצהרון הוותיקה, שהיתה הדמות היחידה שהילדים אהבו והכירו".

לטענת ההורים המצב אף הוחמר כשהגיעה מובילת צהרון מחליפה לפני מספר שבועות והילדים דיווחו על צעקות רבות בגן. "מספר ילדים אמרו שהיא כל הזמן צועקת", מספרת אותה האם.

"אבל חמור מכך, הם אמרו שהיא אמרה להם בפרוש שהצעקות שלה צריכות להישמר בסוד. היא אמרה שמי שיגלה להורים היא תדווח עליו שהוא ילד רע, אבל מי שיודע לשמור בסד יקבל וופל".

ההורים פנו לרשת קהילות ופנאי בדרישה כי הדברים ייבדקו. "אבל מבחינתנו זה לא מספיק", אומרת אחת האמהות. "אנחנו 26 ילדים בגן, בגלאי 3 והיום לפחות 20 הורים החליטו לקחת את הילדים בסיום פעילות הגן ולא להשאיר אותם לצהרון.

"אין לנו ברירה ואנחנו לא מתכוונים להמתין עד שהרשת תבדוק מה קורה. במקרה כזה חייבים לפעול במהירות".

מרשת קהילה ופנאי נמסר: "המפעילה הקודמת פוטרה מעבודתה ברשת מסיבות מקצועיות בלבד השמורות אצלנו. בבירור שנעשה עם המפעילה הנוכחית, הנ"ל מכחישה שאמרה דברים מסוג זה לילדים

"יחד עם זאת, הרשת בוחנת את הרכב הצוות לשבוע הבא ועומדת בקשר ישיר עם נציגות ההורים בגן. אנו מכירים בחשיבותו של צוות מקצועי ויציב ואנו עושים כל שניתן על מנת להגיע לכך בהקדם".