צילום: הכנפיים של קרמבו

     

במהלך היממה אחרונה געשו קבוצות פייסבוק של החינוך המיוחד בחולון וקבוצות פייסבוק של הורים מחולון מחשש כי עמותת "כנפיים של קרמבו" בחולון עומדת להסגר.

חוסר הבנה בין המידע שהועבר באמצעי התקשורת לבין ההורים המודאגים גרם לכך שרבים האמינו כי עמותת "כנפיים של קרמבו" שמשמשת כעמותת נוער לחינוך המיוחד נמצאת על סף סגירה וכי הסניף בחולון, בו חברים עשרות חניכים, עלול להיסגר.

"קבלתי צילומי מסך של כל מיני חניכים שטוענים כי בקרוב המקום ייסגר" סיפרה אם לחניך. "אני לא חושבת שהמדינה מבינה איזה מקום מדהים זה, לדתיים יש את בני עקיבא, לילדים אחרים יש את הצופים והנוער העובד והלומד, גם לילדי החינוך המיוחד מגיעה תנועת נוער".

בעמותה מיהרו להרגיע את הרוחות והודיעו כי הפעילות בסניף חולון ממשיכה כהרגלה וכי השמועה נבעה מבעיה ארצית, כאשר העמותה שפועלת כבר שנים רבות לא מקבלת תקציב ומתקשה להמשיך את הפעילות השגרתית שלה בעשרות סניפים בארץ.

"מדובר בנושא שחייב להיסגר בין שר הרווחה לשר האוצר, הם צריכים למצוא פתרון. בכל מקרה חניכי חולון יכולים להיות רגועים, זאת סוגיה ארצית ואנחנו מקווים שנמצא לה פתרון במהרה".

כרגע מסתמן כי הצדדים הגיעו לפשרה זמנית כאשר משרד הרווחה אישר להמשיך את ההתקשרות ותקצוב העמותה בעוד כשלושה חודשים ובעמותה הביעו תקווה כי הפתרון הזמני יוביל לפתרון קבע.