מועצת העיר חולון אישרה שלשום (ג') את תקציב העירייה לשנת 2019, וכן תקציב התב"רים לבינוי ולפיתוח בסך  263,544,000 שקל. התקציב אומנם אושר באיחור, עקב תהליך בניית הקואליציה, אך גם התזמון הזה נראה מעט לא נוח לחלק מחברי המועצה.

ששון. לאשר תקציב בלעדיו? | צילום: קובי קואנקס

זמן קצר לפני תחילת הישיבה התקבלה הודעה כי מזל ששון-מזרחי, אחותו של ראש עיריית חולון, מוטי ששון, נפטרה וחברי מועצה רבים מיהרו להביע את צערם על אובדנו של ששון. למי שביקש לדעת האם הישיבה תדחה נמסר באופן רישמי כי סגן ראש העירייה, זוהר נוימרק ימלא את מקומו של ששון.

לטענת חלק מחברי המועצה בחדרי חדרים הדברים נשמעו אחרת. "אמרו שהישיבה תפתח ותיסגר", אומר היום אחד מהם. "שזה רק עניין פורמאלי ושלא באמת יאשרו תקציב בלי מוטי. בסופו של דבר הבנו שגם מוטי עצמו העדיף לסגור את העניין והוחלט להעלות אותה לאישור בלעדיו".

ד"ר גונן. מצב בעייתי | צילום: קובי קואנקס

כשהחלה הישיבה הביעו חלק מחברי האופוזיציה מורת רוח ויצאו החוצה בבקשה לערוך דיון. "לא יתכן שיבקשו מאיתנו לאשר תקציב בלי ראש העירייה, במצב כזה", אומרת חברת מועצת העיר ויו"ר סיעת 'חולון בראש', קרן גונן. "הרי ברור שכחברי אופוזיציה יש לנו שאלות והשגות, אבל אי אפשר לעשות את זה כשמוטי שרוי באבל כבד, זאת היתה תחושה לא נעימה, כאילו עושים לנו מניפולציה".

בשלב מסוים אף החלה שמועה כי ששון בעצמו עלול להיקרא לישיבה, דבר שהגדיל את הלחץ על חברי האופוזיציה שידעו כי התקציב ממילא יאושר, כיוון שלקואליציה יש רוב.

קינן. חשוב לשמור על ממלכתיות | צילום: קובי קואנקס

בסופו של דבר החליטו חברי האופוזיציה להמשיך בישיבה אך נראה כי עבורם העניין טרם נגמר. "תקציב 2019 הוא העתק-הדבק של קודמיו", אומר חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת 'חולון מתחדשת', שי קינן. "אני וחברי לסיעה סבורים כי לילדי חולון מגיע הרבה יותר ולכן התנגדו לו. יחד עם זאת וכפי שאמרתי בתחילת הישיבה אין זה אנושי וממלכתי לתקוף בעת הזאת את ראש העירייה ונמתין לתום ימי האבל. בשם תושבי העיר אני משתתף באבלה של משפחת ששון".