מי ראה את הראל? בן 9 מחולון איבד את זכרונו ושב לביתו עם זעזוע מח מבלי שאיש ידע מה קרה לו "הוא נעלם למשך שעה וחזר מבולבל בלי לדעת מה קרה לו".

הראל עמיאל יצא מבית הספר היסודי בו הוא לומד ב-6 ביוני בשעה 14:00, אמר לאימו שהוא הולך לפגוש חבר ושב אחרי השעה 17:30. הוא הגיע מלוכלך, מבולבל וסיפר לאמו כי בילה את היום במיטתו ולא הלך לבית הספר. למעשה, הוא לא זכר כלל מה עבר עליו.

הראל עמיאל. צילום: באדיבות המשפחה

"מיד הבנתי שמשהו לא בסדר, כי ראיתי אותו בעצמי והוא אמר שהוא חוזר לבית הספר לפגוש חבר", משחזרת אמו ג'ני, שמיהרה לקחת אותו לבדיקות במרפאה המקומית, שם הפנו אותו למיון באופן בהול.

בבדיקות התגלה כי הראל סובל מזעזוע מוח ודימומים פנימיים קלים, שיכלו להיווצר מזעזוע קשה או חבטה חזקה. "אין לו שום זיכרון מהיום הזה או מהיום הקודם, כאילו הכל נמחק", אומרת ג'ני.

"פנינו למשטרה ולבית הספר, הוציאו צילומים ממצלמות האבטחה אבל אין שום עדות שהוא חזר לבית הספר למרות שחברו אמר שראה אותו וכי קבעו להיפגש אחרי החוג שלו. אבל הוא אמר שהראל יצא מבית הספר בשעה 16:00, הבית שלנו ממוקם במרחק של 3 דקות הליכה מבית הספר, איפה הוא היה שעה וחצי?".

חבר נוסף העיד כי פגש בהראל בסביבות השעה 16:30 בפארק ברחוב שנקר והילד היה בדרכו לביתו אך המשפחה לא מצליחה לגלות היכן שהה הראל ומה קרה לו "אין לנו אפילו קצה חוט, לא מדובר בשעות בית ספר כי הראל סיים ללמוד בשעה 14:00 אנחנו רק יודעים שהוא חזר לבית הספר ועזב לקראת השעה 16:00, מה קרה לו אחר כך זאת תעלומה".

בימים אלו משפחת עמיאל מנסהס לשוב לשגרה, הראל ככל הנראה לא יחזור לספסל הלימודים השנה כיוון שעל פי הנחיות הרופאים הוא צריך להיות במנוחה ובהשגחה מלאה מחשש כי גופו יחווה התקף או תסמינים הקשורים למצבו.

בינתיים ההורים המודאגים מנסים לגלות כל מידע שיסביר את מצבו. "אנחנו מחפשים אנשים שראו אותו בתאריך 6 ביוני בין השעות 16:00 ל-17:30 ברחובות השומר, שנקר, טרומפלדור, ז'בוטינסקי ורחוב הנוטרים בו אנו מתגוררים. כל מידע יעזור לנו", אומרת האם ג'ני.

"החשש הגדול הוא שעבר עליו משהו שישפיע עליו בעתיד, בימים האחרונים אני לא ישנה בלילות מרוב מחשבות. אין ספק שהראל לא יסתובב לבד ברחוב בזמן הקרוב, הפחד שלי גדול מידי".

ממשטרת ישראל נמסר כי החקירה עדיין נמשכת.