בריכה. צילום: ShutterStock

גברים לחוד, נשים לחוד: חברי מועצת העיר מנהלים מגעים להרחבת ימי הפעילות הנפרדים בבריכת ימית 2000, ימי הפרדה קבועים בחודש בבריזה ובנופשונית, ופתיחת מכון כושר לגברים בלבד באולם הפחים.

על פי חבר מועצת העיר מסיעת 'הבית היהודי', שלומי תמם, הוא מנהל מגעים עם החברה לבילוי ובידור בשיתוף סגן ראש העירייה ויו"ר סיעת ש"ס, חיים זברלו ומנהל המחלקה לתרבות תורנית, אילן  כהן צדק במטרה למצוא פתרונות עבור בריכה לציבור הדתי וכן מכון כושר בו יתאמנו גברים בלבד.

למרות שהפרטים טרם נסגרו, נראה כי תמם, זברלו וכהן צדק כבר הגיעו למספר הישגים. "נערכו מספר פגישות עם ראש העירייה, מוטי ששון ומנכ"ל העירייה, יוסי סילמן, שהבינו את הצורך והביעו  את נכונותם לסייע לנו", אמר תמם, "לכן נפגשנו גם עם מנכ"ל החברה לבילוי ובידור, שמשון חן וכבר בימים אלו אנחנו פועלים להוספת ימים מופרדים עבור הציבור הדתי בימית 2000.

"אך הבשורה הגדולה היא שאנחנו מתכננים להכניס ימים נפרדים גם לבריזה ונפשונית, כאשר המטרה היא שמקום אחד יערוך ימים נפרדים לנשים והשני לגברים במהלך כל השנה ולא רק בקיץ או בחופשים. בשלב זה עלתה אפשרות לארגן יום קבוע פעמיים בחודש, אבל חשוב לציין שבסופו של דבר מדובר בחברה שחייבת לקחת בחשבון את הכדאיות הכלכלית, אם הציבור הדתי יצביע ברגליים נוכל להרחיב את הימים שמיועדים עבורו, אך כמובן שלא נפתח את הבריכות עבור מספר שוחים בודדים".

גם בגזרת הכושר לתמם יש בשורה חדשה. "במסגרת פעילות לשיפור הכושר עבור הציבור הדתי, נפתח את מכון הכושר של אולם הפחים לכל גבר שמעוניין להתאמן. כיוון שהיום מתאמנים שם רק קבוצות של גברים, כל מי שרוצה להתאמן במכון מופרד יוכל להצטרף. בנוסף, נפתח בתחילת שנת הלימודים הקרובה קבוצת כדורסל, בשיתוף הפועל חולון, עבור נערי מוסדות החמ"ד, שגם כן יוכלו להתאמן במכון של האולם".

למרות שתמם צופה את הביקורת הוא מביע אופטימיות: "גם לציבור הדתי בעיר יש צרכים, אנחנו חלק בלתי נפרד מהעיר חולון וכמובן שזה לא בא על חשבון פעילות לכלל הציבור. אחרי יותר מ-20 שנה בהם לא היה נציג, כיום אני הנציג של הציבור הדתי לאומי בעיר. אני מרגיש שאני מקבל גיבוי וסיוע מראש העירייה. אני מודה לסגן ראש העירייה, חיים זברלו שפועל רבות עבור הציבור הדתי בעיר ואין לי ספק שיחד ובשיתופי פעולה נדאג להביא עוד פעילויות לציבור".