תושב חולון, אשר פרג', הורשע אתמול (ג') ברצח האחות טובה קררו. "פחדנו שהיום הזה לא יגיע", אומרת משפחתה של האחות בעקבות הפסיקה. "רק ענישה תמגר את האלימות נגד צוותים רפואיים".

נופר עם אמה טובה קררו ז"ל

במרץ 2017 הגיע פרג', אז בן 78, למרפאת כללית ברחוב קפלן בחולון, שפך חומר דליק על האחות טובה קררו (56), והצית אותה למוות.

תחילה טענה הסנגוריה כי האיש מעורער בנפשו, להגנתו אמר פרג' כי קררו נתנה לו חיסון נגד שפעת מספר ימים קודם וכי לאחר שלא חש בטוב חשד כי ניסתה לפגוע בו באמצעות החיסון, אך הערכה פסיכיאטרית קבעה כי פרג' כשיר לעמוד לדין וזמן קצר לאחר מכן הוגש נגדו כתב אישום בגין רצח.

השבוע והא הורשע וביתה הבכורה של קררו, נופר אסלן, התקשתה להסתיר את ההתרגשות "זה לא סוד שהיה חשש אמיתי שהיום הזה לעולם לא יגיע, הטענות לאי כשירות נפשית ומצבו הבריאותי גרמו לנו להאמין שהוא עלול לצאת מזה מבלי לתת את הדין על הרצח של אמא שלי.

"האיש הזה צריך לשבת בכלא ואני מאושרת שבית המשפט הרשיע אותו, שום דבר לא יחזיר את אמא שלי אבל הוא חייב לשלם את המחיר על מה שעולל, ואני מקווה שזה יבוא לביטוי גם בגזר הדין כיוון שהסנגוריה מבקשת ענישה מופחתת עקב מצבו אבל מגיע לו לקבל את העונש המקסימאלי".

מאז הרצח אסלן פעילה במאבק למיגור האלימות נגד צוותים רפואיים והיא מקווה כי המקרה של אימה יהווה תקדים. "עם כל הכבוד לאבטחה, רק ענישה מחמירה ומהירה תסייע לעצור את התופעה זאת.

"אם אדם ידע שברגע שהוא מעיף מחשב של אחות ומצלמות האבטחה של בית החולים תעדו זאת, הוא מקבל תוך חודש קנס גדול, הדברים יראו אחרת. חייבים להעניש כל מקרה אלימות ולעשות זאת בחומרה".  

פרג' באחד הדיונים | צילום: מוטי קמחי

גם עו"ד כנרת מור מפרקליטות מחוז תל אביב שייצגה את התביעה הביעה שביעות רצון מההחלטה ואמרה בסיום הקראת פסק הדין "בית המשפט קיבל את עמדתנו וקבע כי הנאשם אחראי למעשיו בעת ביצוע הרצח של טובה קררו ז"ל.

"הנאשם ביצע את הרצח בצורה אכזרית ביותר, כאשר הצית את המנוחה בעודה בחיים במהלך בדיקה רפואית. מערכת אכיפת החוק רואה בחומרה רבה מקרים של אלימות כלפי צוותים רפואיים ועושה כמיטב יכולתה להיאבק בתופעה בזויה זו. אנו נעתור להשית על הנאשם את עונש החובה הקבוע בחוק, וההולם את הנסיבות הכל כך קשות של תיק זה - מאסר עולם".