לקראת חג הפסח, יצא השירות הווטרינרי העירוני בקריאה לתושבי חולון שצורכים מוצרי בשר, עופות ודגים, לרכוש אותם רק במקומות נקיים ומוכרים שהם בעלי רישיון עסק. כל זאת לאחר שנתפסו באחרונה 400 ק"ג בשר שנמצאו לא ראויים למאכל. 

הבשר שנתפס באחד העסקים בחולון | צילום: עיריית חולון

בשירות הווטרינרי מבהירים כי "יש לרכוש בשר במקומות שבהם נמכרת תוצרת של יצרנים ידועים אשר כל פרטיהם מופיעים על תווית המוצר, וכי חשוב לבדוק תמיד את תוקף המוצר, שמחויב להיות מצוין באופן בולט על גבי המוצר עצמו".

כאמור, בביקורת משותפת של וטרינרים מהשירות הווטרינרי העירוני, מפקחי רישוי עסקים ומפקחי משרד הבריאות הושמדו במסעדה במרכז חולון כ-200 ק"ג מוצרי בשר שהוחזקו בתנאים תברואיים ירודים מאד. 

בדיקת מזון בעיר | צילום: עיריית חולון

כמה ימים לאחר מכן, במהלך ביקורת שגרתית בעסקים בעיר, השמידו וטרינרים עירוניים כ-230 ק"ג נוספים של מוצרי בשר לא ראויים למאכל אדם, לאחר שנמצאו במסעדה חדשה שנפתחה רק לפני שבועות ספורים באזור התעשייה.

עוד נמסר מהשירות הווטרינרי: "הווטרינרים העירוניים בודקים מדי בוקר בשערי העיר כל תוצרת מזון מן החי, עוד טרם הגעתה לשיווק. בנוסף, נערכות ביקורות שגרתיות מדי יום גם בבתי העסק ברחבי העיר שמוכרים בשר, עופות, דגים וכדומה, דוגמת: אטליזים, מרכולים, מעדניות, דוכני שווארמה ועוד".