מתקינים את המזגן החדש | צילום: פרטי

אמיר ספיר הוא פעיל חברתי שמסייע רבות לנזקקים בחולון. כשבשיא חודש יולי פנתה אליו אישה קשישה וסיפרה כי המזגן שלה התקלקל הוא מיד הבין שצריך לסייע לה בדחיפות.

"אנחנו בשיא החום וקשה היה לי לדמיין איך זה להסתדר בלי מזגן בימים כאלה", אמר ספיר.  "היא אמרה שהיא ניצולת שואה ושאין לה יכולת כלכלית, אז החלטתי לפנות לאנשים טובים ולמצוא מתקן מזגנים".

ברגע שספיר הפיץ את ההודעה בקרב מתנדבים נוספים, פנה אליו טכנאי המזגנים אורן איליה והציע לסייע לניצולת השואה בהתנדבות.

ספיר היה משוכנע כי מדובר בבעיה קטנה וכי הטכנאי יתקן את המזגן בקלות והכל יבוא על מקומו בשלום. אלא שבשיחה עם הקשישה הופתע ספיר לשמוע שהטכנאי הודיע לה שהמזגן שבק חיים ושאין אפשרות לתקנו.

"ברגע שהיא אמרה שאין תקווה לתקן את המזגן מאוד דאגתי", אומר ספיר, "לא קל למצוא תרומות של מזגן חדש בימים כאלה, אבל היא הרגיעה אותי וסיפרה שהטכנאי הבטיח לפתור את המצב".
למחרת, כשספיר הגיע לביתה של הקשישה ברחוב יוספטל הוא הופתע למצוא את איליה עם שני טכנאים נוספים מתקינים בביתה של ניצולת השואה מזגן חדש שנרכש במיוחד עבורה.

"היה מאוד מרגש לראות את הנתינה זאת. הבחור השיג לה תרומה של מזגן מחבר שלו ולמעשה עשה את ההתקנה ללא תשלום ואפילו הביא עוד שני עובדים שסייעו לו בהתנדבות", סיכם ספיר. "כיף לראות שלאנשים אכפת מאחרים ושמתנדבים לעזור בכל מצב, גם כשזה לא מסתכם בתיקון קטן אלא דורש מאמץ עדיין יש אנשים שלא מתייאשים ומעניקים מעצמם".