זאב ניסים חבר מועצת עיריית חולון | צילום: קובי קואנקס

אירוע חריג התרחש בישיבת מועצת העירייה האחרונה בחולון: חבר המועצה, זאב ניסים, הצביע בעד מינויו של גזבר העירייה החדש, אמנון ארץ קדושה. ההצבעה עצמה לא הפתיעה אף אחד, שכן ניסים נכח בוועדה למינוי בכירים שבחרה בארץ קדושה, אך המסר הסמוי היה ברור - הצבעה של חבר המועצה בניגוד לדעתו של ראש הסיעה שלו, שי קינן. 

ניסים ממוקם במקום השני ברשימת קינן, הידוע בהתנגדותו הנחרצת למינוי ארץ קדושה, והוא אף הודיע כי הוא שוקל לפנות לערכה משפטית על מנת לבטל את הבחירה בו. זאת לאחר שטען כי פעל לטובת ראש עיריית חולון, מוטי ששון, בתקופה שקדמה לבחירות. טענה שארץ קדושה מכחיש מכל וכל.

לאחר ההצבעה החלו שמועה שאולי מבשרת על מהפכה סביב שולחן המועצה. נפוץ כי ניסים מתכוון לפרוש מסיעת קינן, שיושבת באופוזיציה ולחבור לחבר מועצת העירייה מסיעת הליכוד שיושבת בקואליציה, יפת צדקה. זאת לטובת הקמת סיעה חדשה שתקיים מו"מ לכניסתה לקואליציה.

שי קינן | צילום: קובי קואנקס

התזמון נראה תמוה, מדוע דווקא עכשיו, כמעט שנה אחרי הבחירות, החליטו להתאחד שני חברי מועצה מסיעות שונות וכביכול מצדדים שונים במפה הפוליטית?

גורם המכיר את פרטי המקרה טוען כי ניסים לא אוהב את הישיבה באופוזיציה. "יש שם תחושה שאי אפשר באמת לשנות שום דבר. מדברים, מגישים שאילתות, מתווכחים, אבל בשורה התחתונה מאוד נדיר שחבר אופוזיציה מצליח לשנות משהו. הפרישה מהסיעה של קינן תאפשר לו להיכנס לקואליציה במידה וירצה", טוען הגורם. 

ניסים מבחינתו לא ממהר לשלול אך מכחיש כי כבר נעשו מגעים. "אני לא פוסל אף איש ליכוד טוב, בסופו של דבר כולנו שייכים לאותו מקום, הסיעה של שי התמודדה באישור הליכוד. לגבי השמועות, הנושא לא עלה ולא פעלתי בכיוון אבל אני מאוד מעריך את צדקה ואם תגיע הצעה אבחן אותה", הוא אומר.

מדוע הצבעת לטובת המינוי בניגוד לדעת יו"ר הסיעה שלך?

"התבקשתי להצביע בנושא מקצועי בלבד וכך עשיתי. גם החברה החיצונית שבחנה את המועמדים הסופיים קבעה שהוא המוכשר ביותר לתפקיד, אז כנראה שצדקתי. אם קינן יציג כוחות לטענות בוודאי שהמועצה תבדוק את הנושא".

יפת צדקה | צילום: קובי קואנקס

האם צדקה מתכוון לפרוש ולהקים סיעה חדשה? לטענת צדקה זה לא עומד לקרות. "זה קשקוש מוחלט ושקר מיותר", הוא מגיב על הדברים ואומר: "מעולם לא דיברתי על זה עם אף אחד ואין לי שום כוונה לפרוש מסיעת הליכוד בראשות מאיר חלבי. יש לי הרבה דברים על הראש, אין לי זמן להתעסקות הזאת. אני מעדיף להתרכז במה שחשוב ובפעילות הציבורית שלי".