צילום המחשה: shutterstock

תושבת חולון התאהבה בגבר שאותו פגשה לפני מספר שנים והחליטה להביא עימו ילדים לעולם. העובדה שהוא מוסלמי והיא יהודייה לא הפריעה לשניים, והם קיוו שהאהבה שלהם תנצח. למרות זאת, מערכת היחסים עלתה על שרטון והחלטה להיפרד הביאה איתה פלונטר משפטי לא קטן.

את הליך הפרידה ביצעה האישה באמצעות ליווי משפטי של עו"ד גיל שחף, בעל חברת עורכי הדין שחף ושות', המתמחה בדיני משפחה. המשא ומתן התקדם ברוח טובה, הצדדים הגיעו להסכמות בכל הנושאים לרבות שהילדים יהיו במשמורת של האם, האב ישלם מזונות וכל ענייני הרכוש אף הם הוסדרו לשביעות רצונה של האישה.

עם זאת, רגע לפני החתימה על ההסכם, וכאשר כל הסוגיות כבר היו מוסדרות, הציב הבעל תנאי נוסף, חדש, שבלעדיו הוא לא הסכים לחתום על ההסכם הכולל שכבר היה מנוסח וכמעט היה חתום. "אני דורש שאת השמות של הילדים נחליף לשמות מוסלמיים. בלי זה אני לא חותם על שום הסכם", הוא אמר. כל ניסיונותיה של האישה לדבר אל ליבו לא צלחו ולא הועילה גם הטענה כי המהלך, לפי הבנתה, יפגע בילדים.

לאחר שהתברר כי ההסכם שהצדדים הגיעו אליו מצוי בסכנה, החליטה האישה להסכים לדרישה, שכן לא רצתה להיגרר להליכים משפטיים ממושכים, והצדדים קבעו בהסכם כי השמות ישונו, וחרף הסעיף החריג, ההסכם אושר בבית המשפט לענייני משפחה.

עו"ד גיל שחף: "מבלי להתייחס לעובדות הקונקרטיות של המקרה שלפנינו יש לזכור כי הסכם גירושין הוא הסכם המתייחס לכמה וכמה רבדים משמעותיים בחיי הצדדים. הוא עוסק במגוון רחב של נושאים, ותמיד יש לבחון את הדברים בכללותם, ולעתים אתה מוצא את עצמך מוותר על עניין מסוים, אולם נושאים אחרים הוסדרו לשביעות רצונך ואף יותר".